Reģionālajā vizītē pārrunā administratīvi teritoriālās reformas ieviešanas gaitu

Šodien, 1.jūlijā Jēkabpils pilsētas pašvaldībā viesojās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji, lai pārrunātu aktualitātes saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu (ATR). 

Reģionālās vizītes laikā VARAM ministra padomnieks pašvaldību un reģionālās attīstības jautājumos Madars Lasmanis un valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša tikās ar Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Krapu, vietnieci Kristīni Ozolu, Finanšu ministra padomnieku Leonīdu Salceviču, izpilddirektoru Guntaru Goguli, kā arī pašvaldību reformas rezultātā apvienotā Jēkabpils novada veidojošo pašvaldību – Jēkabpils, Krustpils, Salas, Viesītes, Aknīstes- domes priekšsēdētājiem, lai apspriestu turpmāk veicamos pasākumus jaunveidojamā novada darbības uzsākšanai pēc Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma stāšanās spēkā. Klātienē tika pārrunāti jautājumi par jaunu dokumentu izstrādi jaunveidojamā novada darbības uzsākšanai, turpināšanai un nepārtrauktības nodrošināšanai, pašvaldībām pieejamo finansējumu investīcijām COVID-19 seku mazināšanai un uzņēmējdarbības veicināšanai, kā arī investīciju programmu autoceļu sakārtošanai reģionā.

Pēc tikšanās preses konferencē ar vietējo mediju pārstāvjiem domes priekšsēdētājs A. Kraps komentēja: “Pēc Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma stāšanās spēkā jaunajā Jēkabpils novadā kopējais iedzīvotāju skaits pārsniegs 41 tūkstoti un jau šobrīd varu teikt, ka prioritāte paliks nemainīga-teritorijas iedzīvotāju labklājības nodrošināšana. Lai arī turpmāk varētu  nodrošināt nepārtrauktu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotajiem, plānoju jau jaunnedēļ sastādīt darba plānu tālākajai rīcībai un savstarpējās sadarbības nodrošināšanai. Pēc šodienas konstruktīvās sarunas ar novadu vadītājiem, veiksim atbilstošas aktivitātes, lai varam nodrošināt apvienoto novadu Finanšu komisijas izveidi, operatīvu darbu un kopīgi lemt par teritorijai būtiskiem ne tikai attīstības, bet arī administratīviem jautājumiem. Jau šobrīd varu apstiprināt, ka lai labāk iepazītos ar novadu situāciju kopumā, iedzīvotāju vajadzībām un veicinātu savstarpējo komunikāciju starp pašvaldībām, tuvākajā laikā plānoju apmeklēt apkārtējo novadu domes sēdes un iepazīties ar dienas kārtības aktuālajiem jautājumiem.”

Pēc preses konferences  domes vadība ar VARAM pārstāvjiem apmeklēja Krustpils pili, Jēkabpils multifunkcionālo sporta halli un Jēkabpils Tautas namu.

Informācijai:

Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu jauno Jēkabpils novadu veido 25 teritoriālās vienības ar administratīvo centru Jēkabpils valstspilsētu, apvienojot līdzšinējo Jēkabpils pilsētu un Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas un Viesītes novadus. Iedzīvotāju skaita ziņā Jēkabpils novads būs 11. lielākā pašvaldība (iedzīvotāju skaits 41,2 tūkst.). Ar kopējo budžetu 68,0 milj. EUR. Jēkabpils novads ierindosies astotajā vietā visu pašvaldību kopvērtējumā, bet novadu griezumā (neskaitot valstspilsētas) – trešajā vietā.

Informāciju apkopoja un publicēšanai sagatavoja:
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

No 15. līdz 31.augustam izmaiņas Mežaparka autobusa maršrutā
12.Augusts, 2020
15622
Aicina izmantot iespēju - piedalīties gremošanas sistēmas slimību profilakses pētījumā GISTAR 
12.Augusts, 2020
15599
29.augustā Jēkabpils Mežaparkā - Sporta svētki Jēkabpilī 2020
12.Augusts, 2020
15619
Aicina uz veloorientēšanās pasākumu Jēkabpilī
11.Augusts, 2020
15618
13.augustā notiks Finanšu komitejas sēde
11.Augusts, 2020
15616
Pabeigti būvdarbi skeitparka un āra trenažieru laukumā
11.Augusts, 2020
15614
Atjauno divvirzienu satiksmi A.Pormaļa ielas posmā
11.Augusts, 2020
15612
No 13.augusta tiks mainīta satiksmes organizācija Viestura ielas pārbūves zonā
11.Augusts, 2020
15610