Jēkabpils reģionālās slimnīcas ārkārtas dalībnieku sapulcē no valdes priekšsēdētāja amata atsauc Gvido Liepiņu

Šodien, 13.jūnijā pēc kapitāldaļu turētāja pārstāvja pieprasījuma Jēkabpils reģionālās slimnīcas valde sasauca ārkārtas dalībnieku sapulci, kurā no valdes priekšsēdētāja amata atsauca Gvido Liepiņu.

Ārkārtas dalībnieku sapulcē tika skatīti sekojoši jautājumi:
1. Par valdes priekšsēdētāja G. Liepiņa atsaukšanas pabalsta un īpašumā vai valdījumā esošā transportlīdzekļa nomas maksas noteikšanu.
2. Par valdes locekļa A. Miļčevska atsaukšanas pabalsta noteikšanu.
3. Par valdes locekles I. Gelleres atsaukšanas pabalsta noteikšanu.
4. Par valdes priekšsēdētāja atsaukšanu.

Pieņemto lēmumu un notikušo balsojumu komentē Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps: “Es uzskatu, ka cilvēka dzīvība un veselība ir pats galvenais. Tāda ir mana pārliecība! Šīs ir vērtības uz kurām nevar un nedrīkst ekonomēt nekādos apstākļos!
Pagājušajā nedēļā es tikos gan ar Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdi, gan arī kolektīvu- nodaļu vadītājiem un virsmāsām, lai klātienē pārrunātu galvenās problēmas slimnīcas darba organizācijā un gūtu priekšstatu par slimnīcas darbību kopumā. Sarunās ar slimnīcas valdi neguvu pārliecību par kapitālsabiedrības nākotnes attīstības stratēģiju, piedāvātie risinājumi nepārliecināja. Tāpat sarunās man radās iespaids, ka slimnīcas valdes priekšsēdētājam nav izpratnes par medicīnas iestādes darbības principiem, kā rezultātā būtiski ir aizkavējusies un apdraudēts Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) finansētais projekts, par ko pārliecinājos tikšanās laikā ar  CFLA vadību, nevis šo informāciju guvu no pašas valdes. Analizējot iegūto informāciju un faktus,  vēl vairāk sašutumu izraisīja iepriekšējā priekšsēdētaja Raivja Ragaiņa lēmums - pie esošās kritiskās situācijas jau tā lielās valdes algas  palielināt vēl par gandrīz 300 euro, tādējādi valdes priekšsēdētājam nodrošinot - 3 756 euro lielu mēneša atlīdzību.

Tikšanās laikā ar kolektīvu skaidri saklausīju viedokli, ka valdes komunikācija ar kolektīvu ir neapmierinoša. Nostrādātā gada laikā valdes priekšsēdētājam nav radusies izpratne par slimnīcas darba organizācijas principiem un uzskatu, ka slimnīcas valde nav darījusi visu iespējamo, lai spētu saņemt atbilstošu valsts finansējumu par sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem, tādējādi gadu noslēdzot ar zaudējumiem.

Noslēgumā vēlos piebilst, ka iepazīstoties ar SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” valdes priekšsēdētāja vēstuli “Par ārkārtas dalībnieku sapulci” un Jēkabpils pilsētas pašvaldībā iesniegto SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” valdes parakstīto paziņojumu par dalībnieku ārkārtas sapulces sasaukšanu, secinu, ka nav ievērots likumā noteiktais dalībnieku sapulces sasaukšanas termiņš, līdz ar to valdes priekšsēdētājs savus pienākumus ir pildījis nepienācīgi. Valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš ir zaudējis dalībnieka t.i. - Jēkabpils pilsētas pašvaldības - uzticību.”

Jau tuvākajā laikā tiks izsludināti konkursi uz Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amata vietām.

Informāciju sagatavoja:
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

Noslēdzies konkurss uz SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” valdes amatiem
12.Jūlijs, 2019
13615
Pilsētas svētku laikā darbosies ūdens bārs/kiosks
02.Jūlijs, 2019
13555
Pašvaldība un Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Jēkabpils Starpnovadu arodbiedrības organizācija noslēdz vienošanos par sadarbību
02.Jūlijs, 2019
13557
Sveicam Jēkabpils 349.dzimšanas dienā!
05.Jūlijs, 2019
13578
Apbalvojumu "Gada jēkabpilietis" saņems Vita Brikmane un Andris Grīnbergs!
05.Jūlijs, 2019
13536
6.jūlijā- Jēkabpils pilsētas svētkos sabiedriskā transporta izmantošana pilsētā būs bez maksas!
05.Jūlijs, 2019
13571
Reģionālajā vizītē Jēkabpili apmeklē Satiksmes ministrs Tālis Linkaits
21.Jūnijs, 2019
13508
Aicinām iedzīvotājus iesūtīt idejas pilsētas labiekārtošanai
09.Jūlijs, 2019
13552
Svinam Jēkabpils pilsētas svētkus 2019
03.Jūlijs, 2019
13563
Jēkabpils pilsētas iedzīvotāju un viesu ievērībai satiksmes ierobežojumi un sabiedriskā transporta kustība pilsētas svētku laikā
05.Jūlijs, 2019
13545
Jēkabpili pilsētas svētkos apmeklēs piecu sadraudzības pilsētu delegācijas
05.Jūlijs, 2019
13577
Apstiprināšanai SIA “Jēkabpils pakalpojumi” valdes priekšsēdētāja amatam virza Guntaru Leitānu
21.Jūnijs, 2019
13505