Reģionālajā vizītē pārrunā administratīvi teritoriālās reformas ieviešanas gaitu

Šodien, 1.jūlijā Jēkabpils pilsētas pašvaldībā viesojās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji, lai pārrunātu aktualitātes saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu (ATR). 

Reģionālās vizītes laikā VARAM ministra padomnieks pašvaldību un reģionālās attīstības jautājumos Madars Lasmanis un valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša tikās ar Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Krapu, vietnieci Kristīni Ozolu, Finanšu ministra padomnieku Leonīdu Salceviču, izpilddirektoru Guntaru Goguli, kā arī pašvaldību reformas rezultātā apvienotā Jēkabpils novada veidojošo pašvaldību – Jēkabpils, Krustpils, Salas, Viesītes, Aknīstes- domes priekšsēdētājiem, lai apspriestu turpmāk veicamos pasākumus jaunveidojamā novada darbības uzsākšanai pēc Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma stāšanās spēkā. Klātienē tika pārrunāti jautājumi par jaunu dokumentu izstrādi jaunveidojamā novada darbības uzsākšanai, turpināšanai un nepārtrauktības nodrošināšanai, pašvaldībām pieejamo finansējumu investīcijām COVID-19 seku mazināšanai un uzņēmējdarbības veicināšanai, kā arī investīciju programmu autoceļu sakārtošanai reģionā.

Pēc tikšanās preses konferencē ar vietējo mediju pārstāvjiem domes priekšsēdētājs A. Kraps komentēja: “Pēc Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma stāšanās spēkā jaunajā Jēkabpils novadā kopējais iedzīvotāju skaits pārsniegs 41 tūkstoti un jau šobrīd varu teikt, ka prioritāte paliks nemainīga-teritorijas iedzīvotāju labklājības nodrošināšana. Lai arī turpmāk varētu  nodrošināt nepārtrauktu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotajiem, plānoju jau jaunnedēļ sastādīt darba plānu tālākajai rīcībai un savstarpējās sadarbības nodrošināšanai. Pēc šodienas konstruktīvās sarunas ar novadu vadītājiem, veiksim atbilstošas aktivitātes, lai varam nodrošināt apvienoto novadu Finanšu komisijas izveidi, operatīvu darbu un kopīgi lemt par teritorijai būtiskiem ne tikai attīstības, bet arī administratīviem jautājumiem. Jau šobrīd varu apstiprināt, ka lai labāk iepazītos ar novadu situāciju kopumā, iedzīvotāju vajadzībām un veicinātu savstarpējo komunikāciju starp pašvaldībām, tuvākajā laikā plānoju apmeklēt apkārtējo novadu domes sēdes un iepazīties ar dienas kārtības aktuālajiem jautājumiem.”

Pēc preses konferences  domes vadība ar VARAM pārstāvjiem apmeklēja Krustpils pili, Jēkabpils multifunkcionālo sporta halli un Jēkabpils Tautas namu.

Informācijai:

Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu jauno Jēkabpils novadu veido 25 teritoriālās vienības ar administratīvo centru Jēkabpils valstspilsētu, apvienojot līdzšinējo Jēkabpils pilsētu un Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas un Viesītes novadus. Iedzīvotāju skaita ziņā Jēkabpils novads būs 11. lielākā pašvaldība (iedzīvotāju skaits 41,2 tūkst.). Ar kopējo budžetu 68,0 milj. EUR. Jēkabpils novads ierindosies astotajā vietā visu pašvaldību kopvērtējumā, bet novadu griezumā (neskaitot valstspilsētas) – trešajā vietā.

Informāciju apkopoja un publicēšanai sagatavoja:
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

IN MEMORIAM
21.Jūlijs, 2020
15516
Izsludināts konkurss Kultūras pārvaldes direktora amatam
04.Augusts, 2020
15577
Krustpils kultūras nama vadītāja amatā apstiprināta Inta Ūbele
21.Jūlijs, 2020
15518
Mežaparkā notiks Jēkabpils Jauniešu diena
27.Jūlijs, 2020
15530
Domes priekšsēdētājs aicina uz Jēkabpils 350. dibināšanas gadadienai veltītu pieņemšanu un apbalvo “Gada jēkabpilieti”
16.Jūlijs, 2020
15504
Līdz 20.septembrim aicina pieteikties Jēkabpils pilsētas pašvaldības stipendijām
24.Jūlijs, 2020
15458
Aizbildņus un viņu bērnus aicina pieteikties vasaras nometnei
23.Jūlijs, 2020
15430
Jēkabpils 2.vidusskola pieņemta ekspluatācijā
04.Augusts, 2020
15581
Aicinām noskatīties klasiskās mūzikas koncertu  “Vakars pilī”
21.Jūlijs, 2020
15513
Sestdienās kursēs bezmaksas autobuss
29.Jūlijs, 2020
15538
Jēkabpilī noskaidros Latvijas U16 čempionus un labākos jaunos daudzcīņniekus
14.Jūlijs, 2020
15498
Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola atklāja akciju "Iegriezt pasauli kopā!"
16.Jūlijs, 2020
15506