Jēkabpils — labo pārmaiņu pilsēta!

Audiovizuāls projekts, pilsētas stāsts “Es Tev izstāstīšu”

Audiovizuāls projekts, pilsētas stāsts “Es Tev izstāstīšu”

Šajā mēnesī, ēka, kurā pašlaik atrodas Jēkabpils Dome, brīvības ielā 120, svinēs savu 140 gadadienu, kopš tās uzcelšanas brīža. Kā arī februāris ir mēnesis, kad 1670. gadā 12. februārī Kurzemes hercogs Jēkabs piešķir apmetnei pie Salu kroga pilsētas tiesības uz Magdeburgas kārtības ruļļa pamatiem. Pilsētu nosauc – Jakobstadt. Tiem, kam matemātika tuva, izrēķinās, ka šogad svinam Jēkabpils 350 jubileju.

Lai atzīmētu šos svētkus, februārī pilsētā 21. un 22. februārī realizējam projektu “Es Tev izstāstīšu”.

Pasākuma laikā uz domes ēkas tiks projicēts audiovizuāls Jēkabpils stāsts. Foto un video fragmentos varēs redzēt Jēkabpili kā pirms 100 gadiem, kad pašreizējā domes ēkā atradās miertiesa, vēlāk skola un slimnīca, kā arī ne tik sena vēsture – deviņdesmitie.

Savukārt audio varēs dzirdēt stāstus no cilvēkiem, kuru darbs saistījies ar domes ēku. Vai tas būtu domes priekšsēdētājs, vai ārsts, kurš astoņdesmitajos strādājis šajā ēkā un pieņēmis pacientus. Šī ēka ir daudz redzējusi, tās zālē gadu no gada iedegtas lampiņas Ziemassvētku eglē, skolēni mācījušies matemātiku, un daudzi jo dadzi jēkabpilieši šajā ēkā piedzīvojuši vienu no skaistākajiem mūža notikumiem – laulības.

  1. un 22. februārī no plkst. 17.00 līdz 20.00 aicinām pulcēties iepretim Domes ēkai, lai izbaudītu stāstu.

Domes ēka atver durvis ikvienam. Iespējams, daudzi no mums bijuši domes ēkā, ja vai nu paši tur salaulājušies, vai apmeklējuši kāda cita kāzas. Taču, ja nav citu darīšanu kā darbs, sūdzību iesniegšanas vai vizīte pie pilsētas mēra, lielākā daļa pilsētnieku nav redzējuši, kā tad izskatās domes ēkas telpas. Jo īpaši – kā varētu izskatīties pilsētas mēra kabinets?  Projekta “Es Tev izstāstīšu” laikā, ikvienam interesantam būs iespēja atvērt Jēkabpils domes ēkas durvis un paviesoties domes sēžu zālē. Tā būs lieliska iespēja izjust atmosfēru, kādā tiek lemti mūsu pilsētai svarīgi lēmumi. Šajā laikā domes sēžu zālē tiks atskaņots aktieru lasījums no 30. gadu domes sēžu protokoliem. Kā arī domes priekšsēdētāja kabineta durvis būs atvērtas. Esi kādreiz sapņojis atrasties nozīmīgā amatā? Noteikti ienāc un iztēlojies, kā tas ir – būt pilsētas mēram.

Pasākums bez ieejas maksas. Paldies ikvienam, kas palīdzēja mums vēsturisko faktu un stāstu apkopošanā.

Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Vieta: 
Jēkabpils pilsētas dome
Datums: 
21.02.2020. 17:00 līdz 22.02.2020. 20:00