Dianes Hiskoks (Diane Hiscox) gleznu izstāde “What Do We Value? / Ko mēs vērtējam?”

Dianes Hiskoks (Diane Hiscox) gleznu izstāde “What Do We Value? / Ko mēs vērtējam?”

Līdz 2019.gada 31. oktobrim Krustpils pilī skatāma kanādiešu mākslinieces Dianes Hiskoks (Diane Hiscox) gleznu izstāde “What Do We Value? / Ko mēs vērtējam?”

Diane Hiskoks (Diane Hiscox) ir kanādiešu māksliniece, kura pagātnē darbojusies jurisprudencē. Pašlaik strādā un mācās Amerikas Savienotajās Valstīs. Viņas darbi tikuši izstādīti Kanādā (Otavā, Frederiktonā, Halifaksā un Toronto) un Amerikas Savienotajās Valstīs (Losandželosā, Atlanta un Aleksandrijā, Luiziānā). Šī ir pirmā mākslinieces izstāde Latvijā.

Izstādē eksponētie darbi tapuši laika posmā no 2017. līdz 2018. gadam, un tajā ir trīs dažādas sērijas, par kurām māksliniece saka: 

Ikviens ir kāds 

Šajā sērijā es izpētīju bezpajumtniecības tēmu. Gleznas ir veidotas ar lielu intimitāti, ar materiāliem - eļļas krāsām un dārgmetālu lapām -, kas vēsturiski paredzēti prestižiem vai svētiem priekšmetiem. Kolekcijas nosaukums ir pozitīvs: “šīs IR mājas”, pretstatā „bezpajumtniecības” normatīvajai uzbūvei, kas identificē iedzīvotājus un tajā esošos indivīdus to trūkuma dēļ. Es ceru pievērst skatītāju uzmanību, lai izveidotu noteiktas asociācijas: ka katrs no mums ir vērtīgs, vai mēs dzīvojam guļammaisā, kastē vai savrupmājā. Katrs no mums var veikt vienu vai divas nepareizas izvēles, vai piedzīvot nelaimes gadījumu, zaudējot drošu mājokli. Tas ir arī atgādinājums, ka garīgi cilvēki bieži izvēlas dzīvot lielā nabadzībā. Visbeidzot, tā ir sabiedrības kritika, kas pieļauj šādu nevienlīdzību. 

Īrisi

Šīs gleznas sekoja sērijai par bezpajumtniecību. Es apmeklēju meditācijas meistarklases, un šie attēli atspoguļo garīgo un emocionālo pauzi, kuru man vajadzēja, pēc iepriekšējās darbu sērijas. Tie ir intīmi un meditatīvi.

Māksla Amerikā

Šīs gleznas ir kā atsauce Džefa Kūnsa (Jeff Koons) skulptūrām, kas ir ārkārtīgi (komerciāli) veiksmīga un pretrunīga figūra starptautiskajā mākslas pasaulē. Darbi atspoguļo manas izjūtas par attiecībām starp kapitālu un mākslu.

Ieejas maksa izstādē 0,30/0,50 eiro.

Vieta: 
Krustpils pils Vārtu tornis
Datums: 
05.07.2019. 09:00 līdz 31.10.2019. 17:00