Czerwionka-Leszczyny (Polija)

Czerwionka-Leszczyny (Polija)

Komūna un pilsēta Czerwionka-Leszczyny atrodas Polijas dienvidu daļā, Silēzijas reģionā, 60 km attālumā no Čehijas robežas. Dislokācija ir ar plašiem sakariem, pateicoties automaģistrāļu izeju atrašanās vietai, kas ietekmē pilsētas dinamisko ekonomisko attīstību.

Kopējā platība (115 kvadrātkilometri) padara Czerwionka-Leszczyny vienu no lielākajām reģiona pašvaldībām.

Czerwionka-Leszczyn ēkas raksturīga iezīme ir familoki - agrāko "Dębieńsko raktuvju" komplekss. Vēsturiskais korpuss no sarkanā ķieģeļa piesaista uzmanību arhitektūrai un pilsētas urbānajai attīstībai. Pateicoties iespaidīgajai vēsturisko dzīvokļu kompleksu arhitektoniskajai vērtībai un atrašanās vietai pilsētas centrā, pēdējie gadi veltīti mājokļu atjaunošanai. Familoki, ko regulāri apmeklē tūristi, ir vieni no vērtīgākajiem pieminekļiem Czerwionka-Leszczyny teritorijā.

Czerwionka-Leszczyn dabas bagātības ir nenovērtējamas. Pašvaldība nav tikai izrakteņu ieguves vieta. Ievērības cienīgs ir milzīgais daudzums zaļo atpūtas zonu aktīvai atpūtai - pārgājieniem, riteņbraukšanai vai pastaigām. Skaistās dabas ainavas un daudzie pieminekļi ir pašvaldības teritorijas galvenā priekšrocība.

Partnerības līgums ar Jēkabpili tika parakstīts 2004. gada 27. jūnijā.

Izmaiņu datums 17.08.2017. 16:29