Jēkabpils — labo pārmaiņu pilsēta!

Czerwionka-Leszczyny (Polija)

Czerwionka-Leszczyny (Polija)

Červionka Leščina atrodas Polijas dienvidrietumos 40km no robežas ar Čehiju. Pilsēta kopā ar lauku teritoriju aizņem 115 km2. Tajā dzīvo 30 000 iedzīvotāju.

Červionka Leščina ir sena ogļraču pilsēta. Ēku sienas pilsētā izskatās ogļu putekļu iekrāsotas, un pilsētā sajūtams ogļu smārds. Arī šodien viena no pamatnozarēm te ir ogļrūpniecība. Melnā zelta ieguvē nodarbināti gandrīz 3 000 strādājošo. Zemes dzīles pilsētas tuvumā bagātas arī ar sālsakmens iegulām un smilti. No lielākajiem pilsētas uzņēmumiem minami apavu ražotne un ķīmijas kombināts. Pavisam  Červionkā Leščinā darbojas ap 2370 nelielāku komercuzņēmumu un akciju sabiedrību.

Īpaši rosīga pilsētā ir sporta un kultūras dzīve. Dažādus sporta veidus interesenti var piekopt 9 sporta klubos, tenisa kortā un vairākos basketbola laukumos. Červionkas spīdvejisti piedalās pat Polijas Valsts mēroga sacensībās. Červionku Leščinu apmeklē daudz tūristu. Viņus saista dažādos arhitektoniskajos stilos celtās baznīcas, to greznais iekārtojums, koptie parki un tuvumā esošie Tatru kalni. Pilsēta ir tendēta uz strauju attīstību. 

Vienošanās par Jēkabpils un Červionkas Leščinas sadarbību noslēgta 2004.gada 27.jūnijā.

Mājas lapa: www.czerwionka-leszczyny.pl

Izmaiņu datums 24.07.2013. 15:10