Jēkabpils — labo pārmaiņu pilsēta!

Sokołów Podlaski (Polija)

Sokołów Podlaski (Polija)

Pilsēta atrodas Polijas ziemeļaustrumu daļā 100 kilometru attālumā no galvaspilsētas Varšavas. Kaut arī pilsēta ir salīdzinoši neliela, tikai nedaudz vairāk nekā 18 000 iedzīvotāju, tā ir pazīstama ar augstvērtīgiem gaļas izstrādājumiem ne tikai Polijā, bet arī citās Eiropas valstīs. Rekonstruējot novecojušās tehnoloģiskās līnijas, pilsētā izveidotas vēl citas modernas lauksaimniecības produkcijas ražotnes. Sokolova Podļaski apgādā plašu reģionu ar augstvērtīgiem piena produktiem, svaigiem dārzeņiem, sulām un augļiem.Jēkabpils un Sokolovas Podļaski sadraudzības līgums tika parakstīts 1992.gada novembrī, bet jaunā redakcijā – 2004.gada 5.maijā.

Tas paredz partnersadarbību izglītībā, kultūrā, sporta un atpūtas organizēšanā, uzņēmējdarbībā, sabiedrisko organizāciju aktivitātēs, tūrisma un muzeju darbībā, investīciju plānošanā un realizēšanā.

Līdz šim brīdim  Sokolovas Podļaski mērija visvairāk ir palīdzējusi Jēkabpils poļu pamatskolas materiālās bāzes nostiprināšanā. Ik mācību gadu Jēkabpils poļu skolas bērni tiek laipni sagaidīti savā etniskajā dzimtenē. Tur viņi piedalās mācību stundās, ārpusklases pasākumos, apmeklē kultūras iestādes, brauc ekskursijās. Dzīvošana poļu ģimenēs palīdz uzturēt spēkā gadsimtiem auklētās poļu tautas tradīcijas un kultūras vērtības.

Krustpils kultūras nama jauniešu deju kolektīvi „Kreicburga” un „Delveri” pārveda laureāta diplomu no Starptautiskā folkloras festivāla, ko ik pavasari rīko Sokolovā Podļaski. Augstu atzinību tur guva arī kapelas „Kreicburgas ziķeri” dziedājums un vijolnieka Gunāra Nažinska virtuozais solo izpildījums. Valodas barjera sokoloviešiem netraucēja izprast Jēkabpils Tautas teātra izrādes idejas un mērķi.

Polijā pabijuši un spēkiem ar vietējām futbola komandām mērojušies arī Jēkabpils  sportisti.

Sokolovas Podļaski jauniešu koris un dejotāji Jēkabpilī sniedza plašu koncertu Polijas neatkarības gadadienā 2005.gada 12.novembrī. Polijas valsts svētkiem par godu notika arī svētā mise Krustpils katoļu baznīcā. Sokolovas Podļaski delegācija baznīcai uzdāvināja Čenstohovas bazilikas dievmātes svētbildes kopiju. To gleznojis mākslinieks Jaroslavs Kula no Čenstohovas.

Mājas lapa: www.sokolowpodl.pl

Izmaiņu datums 24.07.2013. 15:09