Veselība
Kā pārvarēt stresu - infografikas galvene

Katru gadu 10. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules psihiskās veselības diena. Tās galvenie mērķi ir veidot psihisko veselību un labbūtību par prioritāti visā pasaulē, veicināt sabiedrības rūpes par psihisko veselību un mazināt stigmu pret psihiskajām saslimšanām.  

Covid-19 pandēmijas laikā ir būtiski pasliktinājusies iedzīvotāju psihiskā veselība. PVO dati liecina, ka Covid-19 pandēmijas pirmajā gadā trauksmes un depresijas izplatība pasaulē ir pieaugusi par 25%. Tajā pašā laikā liela daļa iedzīvotāju ir strādājuši augsta psihoemocionālā stresa apstākļos un saskārušies ar izdegšanas sindromu.  

Lai mazinātu Covid-19 pandēmijas radīto psiholoģisko slogu, psihiskajai veselībai ir jābūt ikviena prioritātei. Rūpes par psihisko veselību ļauj justies labāk, dzīvot mierīgāk un sasniegt savus mērķus, kā arī tās mazina risku attīstīties dažādām psihiskām saslimšanām, kā depresija, trauksme u. tml.  

Tuvojošās Pasaules psihiskās veselības dienas ietvaros Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti ir izstrādājuši infografiku “Kā pārvarēt stresu?”. 

Tāpat arī aicinām iepazīties ar citiem SPKC iepriekš izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem: 

Ar citiem SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem var iepazīties šeit.