KPFI logo

11. novembrī ekspluatācijā tika nodots rekonstruētais Krustpils kultūras nams, savukārt lentas griešana svinīgā gaisotnē notika Latvijas Republikas 93. proklamēšanas gadadienā.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības Arhitektūras un plānošanas nodaļas vadītāja Ineta Buka atzīst: „Iecerētā rekonstrukcija ir izdevusies, mērķis ir sasniegts - šī ēka ir gan atjaunota tās vēsturiskajā izskatā. Tajā pašā laikā tā ir ļoti moderna ēka ar visu labāko aparatūru, skaņu, gaismu, ekrāniem, kinoaparatūru, skaņu ierakstu studiju. Materiāli maksimāli tika izmantoti tādi, kādi pirms 50 gadiem – apmetums, lampas, kas tika izgatavotas no jauna kā veco lampu kopijas. Otrs mērķis – energoefektivitāte, kas ir svarīga šādai ļoti lielai ēkai. Foajē atrodas monitors, kurā ir redzami esošie energoefektivitātes parametri. Prieks arī par to, ka vecāka gadagājuma jēkabpilieši atzīst, ka ēka ir tieši tāda, kā bijusi viņu jaunībā.”

Krustpils kultūras nama renovāciju veica ģenerāluzņēmējs SIA „PMK”, kas objektam piesaistījis arī vairākus apakšuzņēmējus.

Lai īstenotu šo projektu, tam tika piesaistīts finansējums 2 108 462 LVL apmērā - no KPFI programmas 359 015LVL, no ERAF programmas piesaistīti 1 266 663LVL, bet pašvaldības līdzfinansējums - 438 078LVL. , Valsts budžeta dotācija - 44 706.