Jēkabpils Jēkabpils pakalpojumi
akcija

Latvijas Zaļais punkts un vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, sadarbībā ar “Tet” un “Maxima Latvija” no šī gada maija visā Latvijā īsteno kampaņu “Elektrotehnikas šķirošanās tūre”. Kampaņas ietvaros aicina Jēkabpils iedzīvotājus piedalīties nolietotās un vairs nevajadzīgās elektrotehnikas šķirošanā, kas no 1. līdz 31. jūlijam notiks atkritumu šķirošanas laukumā Jēkabpilī, Zemgales ielā 24/1. Ikviens, kurš nodos kādu iekārtu, varēs piedalīties izlozē par vērtīgām balvām– jaunu telefonu, grīdas tīrīšanas robotu, TV vai veikala Maxima dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Akcijā iedzīvotāji var nodot gan lielo sadzīves tehniku- ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces. Kopā ar elektrotehniku var nodot arī uzkrātās baterijas un akumulatorus.

Katrs dalībnieks, kurš šķirošanas laukumā nodos vismaz vienu iekārtu, varēs reģistrēties izlozei par sevis izvēlētu balvu. Izlozes rezultāti tiks paziņoti 18.augustā, tos publicējot Latvijas Zaļā punkta mājas lapā www.zalais.lv sadaļā “Aktuāli”. Ar laimētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies arī individuāli.

Informējam, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektrotehnikas iekārtas tiek klasificētas kā videi kaitīgie atkritumi, jo tās var saturēt videi un cilvēkam bīstamas vielas. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c.

Kampaņa “Elektrotehnikas šķirošanās tūre” Latvijas reģionos notiek no 19.maija un turpināsies līdz 31.jūlijam. Tās pirmajā posmā nevajadzīgo tehniku iedzīvotāji bija aicināti nodot speciālos pieņemšanas punktos pie veikaliem “Maxima” vairāk nekā 20 pilsētās. Plašāka informācija par kampaņu “Elektrotehnikas šķirošanās tūre” pieejama www.ecobaltiavide.lv sadaļā “Jaunumi”.

* Informējam, ka, reģistrējoties izlozei elektrotehnikas nodošanas brīdī, visi iegūtie dati var tikt izmantoti tikai un vienīgi kampaņas izlozes vajadzībām.