Jēkabpils novads Sabiedrība
foto

Jēkabpils novada pašvaldība aktīvi seko līdzi situācijas attīstībai Ukrainā un ir gatava sniegt atbalstu tās iedzīvotājiem. Aicinām arī Jēkabpils novada iedzīvotājus ziedot Ukrainas iedzīvotājiem nepieciešamās preces.

Jēkabpils novada teritorijā ir izveidotas trīs ziedojumu pieņemšanas vietas.

Divas Jēkabpils pilsētā:

  • Biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” Dienas centra “Kopā būt” telpās Brīvības ielā 258A, Jēkabpilī (blakus BJC), darba laikā no plkst.8:30 līdz 17:00, koordinē Rihards Barkovskis, tālr.26484210);
  • Rīgas ielā 150A, Jēkabpilī (bij. rajona padome) – jāzvana pie durvīm, koordinators Edgars Līcis, tālr.29103930.

Viena Jēkabpils novada teritorijā - Rites pagastā:

  • “Druviņas – 6”-2, Cīruļi, Rites pagasts, Jēkabpils novads, koordinē Jānis Strumskis tālr.20247222 un Kristīne Verečinska, tālr.22010247.

Iedzīvotāji aicināti ziedotās lietas sapakot kastēs vai maisos, piepildot tos pilnībā un norādot – kam tās noderēs (sievietes, vīrieši, bērni) vai kas ir iepakots (segas, guļammaisi, medikamenti, konservi u.tml.). Tas nepieciešams, lai neradītu jucekli pie izdalīšanas un taupītu saņēmēju un mūsu laiku.

Lai sekmētu informācijas plūsmas, ziedoto mantu un citu procesu koordinēšanu reģionos, izveidots reģionālo koordinatoru tīkls. Kopīgais atbalsta darbs notiek ciešā koordinācijā, kur kopīgā sistēmā strādā valsts iestādes, tajā skaitā Iekšlietu ministrija, Valsts robežsardze, VUGD un Sabiedrības integrācijas fonds, kā arī vairāk nekā 60 nevalstiskās organizācijas, kuras jau sniedz vai ir gatavas sniegt palīdzību.

Koordinācija par esošajām vajadzībām un atbalsta sniegšanu tiek veikta nacionālā mērogā starp nevalstiskajām organizācijām, Iekšlietu ministriju, Aizsardzības ministriju, Ārlietu ministriju un atbildīgajām iestādēm, kuras ir sadalījušas savā starpā atbildības un pienākumus. Tīklu koordinē Latvijas Lauku forums, Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS), kustība #viegli palīdzēt ar jau minētajām valsts un pašvaldību iestādēm.