Sabiedrība Aknīste Vēsture
foto

5.maijs Aknīstes bibliotēkai ir vēsturisks datums, jo bibliotēka apvienojas ar Aknīstes Novadpētniecības muzeju. Tas nozīmē, ka muzeja krājums turpmāk glabāsies bibliotēkas telpās un novadpētniecības darbs arī tiks veikts bibliotēkas telpās.

Iemesls šādai apvienībai ir vienkāršs – līdz šim muzeja krājums glabājās Aknīstē, Miera ielā 1A – ēkā, kurā ir nepiemērots mitrums un temperatūra, lai ilgstoši glabātu vēsturei svarīgus dokumentus, fotogrāfijas utt. Tagad, glabājot šo visu bibliotēkas telpās, tiek iegūti gan atbilstoši glabāšanas apstākļi, gan iespējas plašāk izrādīt līdz šim savākto muzeja materiālu.

Kas attiecas uz vēstures jautājumiem – izmaiņas ir notikušas vienīgi adresē, bet ne pēc būtības, jo muzeja līdz šim paveiktais un savāktais materiāls tieši tāpat tiks papildināts un to darīs līdzšinējā muzeja vadītāja Līga Jaujeniece, kas tagad ieņems Aknīstes bibliotēkas bibliogrāfes amatu.

Bibliotēkas telpās tiks izveidots arī vēstures priekšmetu daļēji atklātais krājums, ko varēs apskatīties ikviens bibliotēkas apmeklētājs bibliotēkas darba laikā.

L.Jaujeniece turpinās iesākto pētniecības darbu, dosies ekspedīcijās, vadīs ekskursijas, papildinās bibliotēkas vēstures priekšmetu krājumu tieši tādā pat apjomā, kā tas tika darīts līdz šim.

Ar bibliogrāfi L.Jaujenieci var sazināties pa iepriekšējo muzeja tālruņa numuru: 26436978 vai epastu -  liga.jaujeniece@jekabpils.lv.

Šajās dienās notiek pēdējie remontdarbi telpā, kurā tiks izvietots daļēji atklātais krājums un pamazām notiek muzeja krājuma pārvietošana uz krājuma telpām bibliotēkā.

Šīs ir labas izmaiņas!

foto