Seniori Saeimā

Īsi pirms Ziemassvētkiem, skaistā sniegotā dienā Jēkabpils novada aktīvie seniori devās ekskursijā uz Saeimu, lai tuvāk iepazītu Latvijas parlamenta darbu, kā arī Saeimas nama arhitektūru un vēsturi.

Pēc rūpīgas dokumentu un drošības pārbaudes seniori tika aizvesti uz sēžu zāli, kur klātienē varēja pavērot deputātu darbu no malas. Sēžu zālē jēkabpiliešus sirsnīgi sagaidīja bijusī Jēkabpils novada pašvaldības deputāte un nu jau Saeimas deputāte Līga Kļaviņa. Tiekoties ar senioriem no sava novada, deputāte dalījās par saviem pirmajiem iespaidiem, uzsākot darbu tik atbildīgā amatā, pastāstīja – kā norisinās sēdes – un atbildēja uz jautājumiem.

Tālāk jau gida pavadībā viesiem tika izrādītas vitrīnas, kurās glabājas citu valstu delegāciju dāvanas, kā arī pastāstīja gan par šīs senās ēkas vēsturi, gan parlamentāriešu darbu.  Saeimas Sarkanajā zālē tika piedāvāta iespēja noklausīties īsu stāstījumu, kurā ietverta nozīmīgākā informācija par Saeimas darbu, likumdošanas procesu, vēsturi un tradīcijām.

Jēkabpils novada seniori pie Saeimas

Atgriežoties mājup, aktīvie seniori atzina, ka guvuši lielisku ieskatu Saeimas darbā un tagad labāk izprot likumdevēju pienākumus un atbildību.

 

Lāsma Lapiņa
Vidusdaugavas NVO centrs
Dienas centra “Kopā būt” aktivitāšu koordinatore