Jēkabpils novads Tūrisms
kafejnīcas

“Mājas kafejnīcu dienas” ir kļuvušas par neatņemamu Latvijas vasaru sastāvdaļu, un šis gads nebūt nav izņēmums. Šovasar līdz pat septembra vidum vairāk kā 400 Latvijas saimnieces un saimnieki brīvdienās aicinās viesos.

27. un 28. augustā pie gardi klātiem galdiem viesus gaidīs Jēkabpils pilsētas un Jēkabpils novada Krustpils puses čaklākie pavāri. Meklējot atšķirīgo, atradīsiet kopīgo – cilvēkus, kas atver savas mājas un sirdis ceļotājam.

Hercoga pilsēta – Jēkabpils, kas vienmēr bijusi laikmetu, likteņu un daudznacionālu kultūru krustpunktā, ir sākums garšu ceļojumam. Tālāk tas aizvijas uz Daugavas labo krastu, kur kā viesmīlīga namamāte savas durvis ceļiniekam ver novada Krustpils puse.

Gardēži te varēs nobaudīt gan smeķīgas receptes no vecmāmiņu un grāfu mielasta galda, gan – oriģinālus mājražojumus, dzirdēs iedvesmojošus dzīvesstāstus un bagātināsies praktiskām iemaņām. Pie sava galda, izgaršot un reizē iepazīt novada daudzšķautņainību, aicina ļaudis, kuru dzīvesziņa veidojusies pietātē pret tradīcijām, bet skats vērsts nākotnē, ļaudis – kuri radoši dzīvo un saimnieko laukos. Durvis ver gan piemājas saimniecības, gan mājražotāji – sākot no vīna darītajiem līdz garšvielu “alķīmiķiem”.

“Mājas kafejnīcu dienās” Jēkabpilī un Krustpils pusē ciemos aicina 7 kafejnīcas.

  • Jēkabpils Vēstures muzeja brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta” būs iespēja aplūkot rosīgo bišu ikdienu un nobaudīt gardos produktus. Kafejnīcā katram būs iespēja pagatavot savu šokolādi ar bišu produktiem un žāvētiem augļiem/ogām, mini zefīriem. Z/S “Dzilnas” piedāvās pagatavot smaržīgu bišu vaska svecīti, kuru varēs paņemt līdzi uz mājām, kā arī iegādāties dažādus bišu produktus šokolādē, ziedputekšņus, bišu maizi, šūnu medu, propolisu, vasku un medu. Tālrunis saziņai un pieteikšanās: 27162324. Mājas kafejnīca viesus uzņems 27.augustā 11:00-12:00 un 13:00-14:00. 
  • Vīpes amatniecības centrs “Māzers” ir vieta, kur tradīcijas dzīvo līdzi laikam. Mājas kafejnīca "Pie godu saimniecēm" aicina gardēžus nobaudīt Mežmuižas, kā reiz saukuši Vīpi, smeķīgākās receptes. Galdā tiks likti paši labākie tās puses ēdieni, ko ar mīlestību gatavos ēdienu gatavošanas tehnoloģe Jolanta Bertrupe-Bergmane un viņas palīgi, kā arī varēs iegādāties vietējos lauku labumus. Papildus tiks piedāvāta iespēja iesaistīties dažādās radošās un praktiskās nodarbēs. Tālrunis saziņai un pieteikšanās: 29283717. Mājas kafejnīca viesus uzņems 27.augustā 12:00 – 22:00.
  • Prižu avēnijā Mājas kafejnīcu dienās spēkus apvienos vairāki uzņēmēji – brīnišķīgo gardumu radītāja “Lii konditoreja”, lauksaimniecības uzņēmums un linsēklu eļļas ražotājs Z/S Vīnklani, keramiķe Daiga Reiņikova un kombučas brūvētāji “Botanical Shaman”. Būs iespēja ielūkoties eļļas tapšanas aizkulisēs, iemēģināt roku māla priekšmetu radīšanā, palutināt sevi ar kādu kārdinošu desertu vai sātīgu burgeru, nogaršot ar latviskām niansēm bagātinātu tējas sēnes dzērienu - kombuča, kā arī iegādāties vietējos produktus lauku labumu tirdziņā. Tālrunis saziņai un pieteikšanās: 20022786. Mājas kafejnīca viesus uzņems 27.augustā 11:00-20:00.
  • Kūku pagastā ciemos gaidīs kafejnīca “Saules alpakas” un ģimene, kurai tuva ir dabas klātbūtne un dzīvnieki. Suņi, kaķi, alpakas ir tikai daļa no mīluļiem, ko sastapsiet atbraucot ciemos. Mājas kafejnīcu dienu laikā viesiem tiks piedāvāta no vietējiem produktiem gatavota sātīga trīs kārtu maltīte. Tālrunis saziņai un pieteikšanās: 26164441. Mājas kafejnīca viesus uzņems 27. un 28. augustā 12:00 - 16:00.
  • Brīvdienu māja “Spilves” ir unikāla vieta meža ielokā atpūtai no pilsētas kņadas. Šogad Mājas kafejnīcā “Mežvidus Itālija” savus viesus lutinās ar ēdieniem Itālijas noskaņās, ko papildinās dzīvā mūzika Alises Kļaviņas izpildījumā, varēs baudīt labu vīnu no pašu audzētām vīnogām, par kurām ar mīlestību rūpējas saimnieks Andrejs Dobelis. Pasākuma laikā būs iespēja iemūžināt sevi foto mirkļos ar profesionālu fotogrāfi Elīzu Lindāni. Bērnus gaidīs Midzeņu ģimenes mīļdzīvnieki. Līdzņemšanai varēs iegādāties saimniecībā ražotos vīnus un brandvīnus. Tālrunis saziņai un pieteikšanās: 29175120. Mājas kafejnīca viesus uzņems 27.augustā 10:00 - 18:00.
  • Atpūtas vieta “Daugmales” aicina izbaudīt brīvdabas kafejnīcas atmosfēru “Pie Klaukavas krāces” Daugavas krastā. Saimnieki īpaši padomājuši par gardu un aktīvu nedēļas nogali visai ģimenei pirms jaunā mācību gada. Papildus garšu baudījumam, apmeklētājus priecēs “Lustīgie pavāri” ar atraktīviem priekšnesumiem. Iluzionists Nauris Pinne pārsteigs ar neticamiem trikiem. Varēs iegādāties svaigus un konservētus vietējos dārza labumus, doties laivu vai SUP izbraucienā pa Daugavu, piedalīties citās aktivitātēs un sagatavotajos uzdevumos. Tālrunis saziņai un pieteikšanās: 26413188. Mājas kafejnīca viesus uzņems 27.augustā 12:00-20:00.
  • Savukārt, Variešu pagastā, piemājas saimniecībā “Duciņi”, kur notiek kaltētu garšaugu maisiņu “ieDillo” ražošana, ēdienkartē dominēs dilles. Viesi varēs nobaudīt uz ugunskura vārītu kartupeļu zupu pēc omītes Bertas īpašās receptes, kuras pagatavošanā tiks izmantoti garšaugu maisiņi ”ieDillo”. Saimniecībā, pašu saimnieku priekam, tiek audzēti melongurķi (spalvaini gurķi) “Carosello” , kas ir melones un gurķa krustojums - arī tie tiks iekļauti ēdienkartē. Ciemiņiem būs iespēja uzspēlēt dažādas dārza spēles un iepazīties ar saimniecībā ražotās produkcijas tapšanas gaitu. Tālrunis saziņai un pieteikšanās: 29775201. Mājas kafejnīca viesus uzņems 27. un 28. augustā 10:00-18:00.

“Mājas kafejnīcu dienas 2022” ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu. 

Plašāka informācija par katras Mājas kafejnīcas piedāvājumu pieejama akcijas informatīvajā vietnē www.majaskafejnicas.lv un visit.jekabpils.lv.

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās zvanot uz norādītajiem kontakttālruņiem.