Projektu jaunumi NVO
Bilde

Šī gada martā Variešu pagasta biedrība “Aloksnīte” Jēkabpils novada pašvaldības NVO projektu konkursā iesniedza pieteikumu “Es vidē šodien un rīt”. Projekta mērķis - sekmēt skolēnu interesi par apkārtējo vidi, dabu, rosināt viņus domāt un rīkoties gan šodien, gan arī nākotnē tā, lai  neradītu kaitējumu apkārtējai videi. Pateicoties pašvaldības atbalstam, septembrī  Variešu sākumskolas skolēni un pedagogi  devās mācību ekskursijā uz Cēsu novada Stalbes pagasta SIA”ZAAO” URDA dabas un tehnoloģiju parku. Šeit iespējams  mācīties vidē, par vidi un videi bērniem interesantā un saistošā veidā. DTP “Urda” ir vieta, kurā attīsta pārliecību, ka ikvienam no mums ir gan atbildība, gan pienākums rūpēties par sevi, apkārtējiem un vidi, kurā dzīvojam. Blakus atrodas reģionālais atkritumu apsaimniekošanas poligons “Daibe” un apmeklētājiem ir iespēja speciālā aprīkotā autobusā doties izzinošā izpētes braucienā, kura laikā redzams gan atkritumu ceļš, šķirošanas un pārstrādes iespējas, poligonā notiekošie procesi – biogāzes iegūšana no atkritumiem, elektroenerģijas iegūšana. Skolēni redz lielus apjomus dažādu atkritumu veidus: stiklus, lauksaimniecības atkritumus, sasmalcinātu riepu kalnus. “Urdas” speciālistes aicina skolēnus šķirot atkritumus, ko iespējams nodot pārstrādei, bet galvenais- nepirkt nevajadzīgas lietas.

No Daibes skolēni dodas uz ZOO “Rakši” Drabešu pagastā. Relaksējošs brīvdabas zoo parka apmeklējumu ir lielisks veids, kā atslēgties no tehnoloģijām, ļauties dabiskam priekam un labi pavadīt brīvo laiku. Teritorijā ir daudz draudzīgu dzīvnieku, aizraujošas un izglītojošas izklaides iespējas. Te mīt vairāk kā 100 dzīvnieki – kamieļi, lamas, alpakas, lemuri, ķenguri, zebras, ēzeļi, kazas, aitas, strausi.

Atpakaļceļā autobusā tiek pārrunāti iespaidi, kas jauns uzzināts un, ko katrs varēs pastāstīt mājās vecākiem. Bet skolā par spilgtākajiem iespaidiem taps zīmējumi.