NVO Tūrisms Daba
Koks uz sniegota lauka, tālumā iet pārgājiena dalībnieki

Pēc administratīvi teritoriālās reformas pagājis gads, līdz ar to jau var izdarīt atsevišķus secinājumus par reformas rezultātu. Viena no lielākajām grūtībām ar ko saskaramies dabas tūrisma jomā Jēkabpils novadā ir tāda, ka atpazīstamība reģionāli, valstiski un starptautiski ir samērā neliela. Līdz šim novada vadošās dabas biedrības ir veidojušas nelielus sadarbības projektus, kas devis ietekmi uz Jēkabpils dabas tūrisma nozares popularizēšanu reģionālā mērogā, tomēr iztrūcis plašāk mērogs. Šis pasākumu cikls dos iespēju popularizēt dabas tūrismu valstiskā un starptautiskā mērogā, informatīvi iesaistot Jēkabpils Sporta centru un Rokišķu TIC (Lietuva).

Pirmais pasākums būs pārgājiens 8. aprīlī no Daugavas krasta, Sēlpils pagastā (koord.56.570154, 25.558800) līdz Piksteres ezera Viesītes pagastā (koord.56.463799, 25.583725) – ap 20 km gars maršruts. Sadarbībā ar Jēkabpils Sporta centru tiks nodrošināta dalībnieku transportēšana. 

Otrais pasākums būs velo brauciens 27. maijā no Piksteres ezera Viesītes pagastā (koord.56.463799, 25.583725) līdz Rites pagasta apdzīvotas vietai Kacītei (ap 60 km garš maršruts).

Trešais būs nakts pārgājiens vasaras saulgriežu laikā 17. jūnijā no Rites pagasta Kacītes līdz Sāra kalniem Gārsenes pagastā (ap 30 km garš maršruts).

Ceturtais būs divu dienu pasākums 5.-6. augustā, kas sāksies ar pārgājienu no Gārsenes pils, Gārsenes pagastā līdz Kaldabruņas skolai Rubenes pagastā (ap 25 km), pēc tam ar velo turpinot braucienu līdz Jadvigovai Dunavas pagastā. Nakšņošana būs pie Daugavas, un otrajā dienā gaidāms laivu brauciens līdz Vandāniem Dignājas pagastā (ap 30 km garš maršruts).

Pasākuma cikla ietvaros tiks izceltas Jēkabpils novada dabas tūrisma nozares stiprās puses un analizēt nepieciešamos uzlabojumus caur dažādām perspektīvām, tostarp, kājāmgājēja, velobraucēja un laivotāja skatupunkta. Pasākumi būs ekspedīciju formātā. Visi, ieskaitot organizatorus, ļausies negaidītu atklājumu priekam. Šo prieku paspilgtinās vietējās teritorijas un cilvēkstāstu zinātāji.

Vietu skaits ierobežots! 

Vairāk informācijas par pirmo pārgājienu 08.04.2023. te: ej.uz/dabastriatlonsSelija, un pa tālr. +37129441918 (Andris). 

Uz tikšanos!

 

Foto: Ilva Mieze