NVO
Bērni pie meža kaķa trases

2023. gads biedrībai “CIRKUŽI” ir iesācies aktīvi un darbīgi. Biedrība izmanto Jēkabpils novada pašvaldības sniegtās iespējas NVO darbības nodrošināšanai.

Esam veiksmīgi pārdzīvojuši pandēmijas laiku, diemžēl pa šo laiku iedzīvotāji ir atsvešinājušies ne tikai viens no otra, bet arī no sabiedriskām aktivitātēm. Tādēļ jo īpaši priecājamies saņemt finansējumu projektam, kura mērķis ir saliedēt un stiprināt Dignājas kopienu. Šī projekta ietvarā tiek organizēti pasākumi iedzīvotājiem, piemēram, pavasarī vecāki ar bērniem gatavoja putnu būrīšus, kurus pēc tam uzstādīja Dignājas skolas teritorijā, darinājām Lieldienu dekorus, 4.maija svētkos apguvām demokrātijas pamatus, atzīmējām ar sportiskām aktivitātēm Mātes/Ģimenes dienu, ielīgojām ar folkloras kopu “Dignojīši” atpūtas vietā pie Daugavas. Pasākumu plānā ir paredzēti vēl daudz citu pasākumu, lai Dignājas pagasta iedzīvotājus mudinātu uz aktīvāku līdzdalību sabiedriskajā dzīvē.

Šobrīd aktīvi darbojamies arī pie “Ekspozīcijas “Dignāja laiku lokos” izveides muzejtelpā “Laipa””. Muzejtelpas vadītāja I. Stroža gadu desmitiem ir vākusi materiālus par Dignājas vēsturi, tās kultūru un cilvēkiem. Apkoposim pieejamos materiālus un izveidosim ekspozīciju par Dignājas pilskalnu, muižu laikiem un par to, kas ir noticis Dignājā pēdējos 100 gados, kā arī kultūras jomā – orķestri, muzikanti, teātra dienas, folklora. Ekspozīcija būs pieejama izstādes apmeklētājiem. Aicinām dignājiešus iesaistīties ekspozīcijas izveidē – padalīties ar vēsturiskām fotogrāfijām, kurās ir fiksēti nozīmīgi notikumi Dignājas vēsturē.

Uz sadarbību!