Jēkabpils Veselība
Donoru dienas atrašanās vieta Jēkabpilī

Nākamās Donoru dienas notiks 4. un 18. jūlijā, taču aicinām ņemt vērā, ka mainīta norises vieta – turpmāk tās norisināsies Jēkabpils reģionālās slimnīcas Ambulatorajā daļā jeb poliklīnikas ēkas 1. stāvā (ieeja no t/c “Sedumi” puses, bijušās 1.terapijas nodaļas telpas).

Donoru dienas norisināsies ierastajā laikā – no pl.9:00-13:00. Informācijai par Donoru dienu norises datumiem vienmēr seko līdzi www.jrslimnica.lv .

Lai varētu palīdzēt ārstiem glābt smagi slimu pacientu dzīvības, Jēkabpils reģionālā slimnīca un Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina ikvienu iedzīvotāju, kurš jūtas vesels, kļūt par asinsdonoru. Viens donors, nododot asinis, var izglābt dzīvību pat trīs cilvēkiem.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.