Eiropas sociālais fonds

12.februārī visā Latvijā norisinājās  karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem  - Ēnu diena,  kuras mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem, savukārt, tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.  

443 skolēni no Jēkabpils pilsētas izglītības iestādēm izmantoja pašu iniciatīvu un uzrunāja sev interesējošos profesiju pārstāvjus. Iegūtā pieredze un motivācija noderēs nākamajā gadā, kad būs jāpieņem lēmums, kādu profesiju ēnot vai arī izvēlēties savu  nākotnes profesiju.

Šogad populārākās nozares starp skolēniem ir medīcīna, valsts pārvalde, skaistumkopšana. Interesantākās profesijas un amati  ir radiogrāfers, blogeru asociācijas priešsēdētājs, gaisa spēku karavīrs, Latvijas Nacionālās operas un baleta mākslinieks, Saeimas deputāts.  Šīs dienas ietvaros tika ēnotas dažādas profesijas – fasētājs, kokapstrādes operators, apģērba ražošanas tehnologs, metinātājs, frizieris, sporta treneris, vides dizaineris, mārketinga un reklāmu speciālists, anesteziologs, ķirurgs, arhitekts, advokāts,  tiesnenis .u.c.

Ēnu dienā Jēkabpils 3.viduskolas skolēni  devās izzinošā mācību ekskursijā uz sia “Ošukalns”(1.A klase), Valsts policijas Jēkabpils iecirkni (2.A klase), Pilsētas pašvaldību (2.B klase).

Paldies skolu vadītājiem, skolotājiem, vecākiem, uzņēmumu un iestāžu  darbiniekiem par radīto iespēju skolēniem iepazīt profesijas un to darba ikdienu.

Informāciju apkopoja  pedagoģe karjeras konsultante Sarmīte Stikāne