Daugava Jēkabpils novads Drošība Plūdi
foto

Pēdējā diennakts laikā Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis paaugstinājies par vairāk nekā metru, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Kā informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs Otrdien plkst.12 ūdens līmenis Jēkabpilī bija 5,94 metri virs novērojumu stacijas nulles atzīmes. Šobrīd pie Jēkabpils ir pārsniegta ūdens līmeņa atzīme, kas atbilst ļoti augstam līmenim jeb oranžajam brīdinājumam. Līdz ar to šobrīd Jēkabpils apkārtnē applūdīs plašākas teritorijas.

Hidrologi skaidro, ka pēc atkušņa uznākušais sals veicināja vižņu veidošanos un iešanu gandrīz visā Daugavas garumā. Brīvdienās ledus masas intensīvi blīvējās pie Pļaviņām, pakāpeniski aizpildot ūdenskrātuvi ar ledu un vižņiem. Turpinoties vižņu pieplūdei, sablīvējums kļuva garāks, un patlaban ledus sablīvējuma gals ir lejpus Jēkabpils, turpina nākt jauni vižņi, tādēļ ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils paaugstinās.

Hidrologi informē, ka Tuvākajās dienās gaidāms atkusnis un kusīs sniegs, ledus. Upju straujākajos posmos sāksies ledus iešana un arī turpmāk  veidosies jauni sablīvējumi un ūdens līmenis atkal paaugstināsies.

Pie Zeļķu dzelzceļa tilta ūdens līmenis saglabājas augsts, tomēr pēdējā diennaktī tas nedaudz pazeminājies. Pie Pļaviņām turpinās ūdens līmeņa svārstības, bet upes augštecē situācija ir mierīga.

Informācijai:

Valstī joprojām spēkā hidrologu izplatītais dzeltenais brīdinājums par augstu ūdens līmeni upēs, bet pie Daugavas Aizkraukles novadā un Jēkabpils novadā spēkā oranžās pakāpes brīdinājums.

Hidrologu vērtējumā sarežģītākā situācija ir Pļaviņu ūdenskrātuvē un augšpus tās, kur lielu ledus sablīvējumu papildina jauni vižņi.

foto
foto