NVO
A.Bite (no kreisās) stāv un māca skolēnus, kas sēž klasē pie datoriem

Laika posmā no 2023. gada 16. jūnija līdz 8. decembrim biedrība “MK ZASA” ar Jēkabpils novada pašvaldības finansiālu atbalstu īstenoja projektu “Profesija “Autotransporta inženieris””. Projekta mērķis bija popularizēt tehnoloģiju un inženierzinātnes, vienkāršotā un bērniem saprotamā veidā ieskatoties vienā no tās nozarēm – mašīnbūvē. Lai to izdarītu, tika izstrādāti trīs apmācību cikli un iegādāts divdesmit viens 3D Printable Robot Maker Space Box komplekti.

Nodarbību laikā skolēni guva pirmās iemaņas 3D modelēšanā vietnēs Tinkercad un Fusion 360, uzzināja par 3D printera darbības pamatprincipiem, izmēģināja kā lietot dažādus darbarīkus, piemēram, vadu knaibles un lodēšanas staciju. Ļoti interesanti, bet arī izaicinoši bija programmēt sava robota darbības ar Arduino mikrokontroliera palīdzību.

Projekta noslēgumā apmācību dalībnieki piedalījās robotikas sacensībās “Domāt, radīt, darīt! Atkārtot!”. Lai dalītos ar projektā gūto pieredzi un popularizētu tehnisko jaunradi, sacensību dalībnieki bija aicināti līdz ņemt ģimenes locekļus un draugus.