dāvana

Jēkabpils novada pašvaldība pievienojas Vislatvijas akcijai “Sveicam un informējam jaunās daudzbērnu ģimenes!”. No šī gada maija katru kuplās ģimenes jaundzimušo un viņa vecākus Jēkabpils novada pašvaldība sveiks ar pievienošanos daudzbērnu ģimeņu pulciņam.

Tās Jēkabpils novada ģimenes, kurās trešais (arī ceturtais, piektais un nākamais) mazulītis piepulcējies 2022.gadā, aicinām ierasties Jēkabpils novada pašvaldībā, Brīvības ielā 120, Dzimtsarakstu nodaļā (ieejot pa galvenajām durvīm un tad pa labi) saņemt īpašo sveicienu no pašvaldības – dāvanu, kurā ir Mimis_Made spilventiņš mazulim, Melnā plūškoka tēja no Saukas dabas parka mammai, kā arī krūze ar Jēkabpils novada simboliku un apsveikuma kartiņa piemiņai.

Saņemt dāvanu var Jēkabpils novadā deklarētā ģimene, kuriem būs jāuzrāda personu apliecinoši dokumenti (vismaz viena vecāka un jaundzimušā mazuļa).

Uz 2022.gada maiju Jēkabpils novada pašvaldībā reģistrētas 34 daudzbērnu ģimenes, kurām pašvaldība sniedz dažāda veidu atbalstu:

  • 40 eiro, uzsākot mācības Jēkabpils novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādes 2.–12. klasē (uzsākot mācības 1.klasē 50 eiro pabalstu saņem visi),
  • 40 eiro, uzsākot mācības profesionālās izglītības iestādes pilna laika klātienē, ja jaunietis nestrādā un nav sasniedzis 20 gadu vecumu.
  • 100% atbrīvojums no līdzfinansējuma maksas par mācībām Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolā, ja audzēknis ir no 3+ ģimenes un ir deklarēts Jēkabpils novadā.
  • Jēkabpils Sporta hallē 3+ ģimenes var slidot ar 20% atlaidi.
  • 50% atlaide trenažieru zāles apmeklējumam un abonementam sporta namā, peldlīdzekļu nomai Radžu ūdenskrātuvē, kameršļūkšanas trases izmantošanai Mežaparkā, rollerslēpju un distanču slēpju nomai Mežaparkā, pakalpojumiem Spuņģēnu sporta zālē
  • Atlaides Goda ģimenēm piemēro arī Raiņa muzejs “Tadenava”, Viesītes muzejs “Sēlija” (abas muzeja nodaļās tiek piedāvāta 50% atlaide apmeklējumam), mākslas galerija Mans’s, Jēkabpils Vēstures muzejs (Krustpils pilī un Sēļu sētā ir ģimenes biļetes).

Katram Jēkabpils novadā deklarētajam mazulim un viņa ģimenei pašvaldība piešķir jaundzimušā pabalstu 300 eiro. Bērnudārzos un skolās līdz 9.klasei ir brīvpusdienas. Pašvaldība nodrošina arī bezmaksas pārvietošanos sabiedriskajā transportā Jēkabpilī un izvadā skolēnus uz skolu un mājās no skolas Jēkabpils  novada attālākajos reģionos.