Jēkabpils Plūdi
Domes priekšsēdētājs runā ar dienestu pārstāvjiem pirms lidojuma, fonā helikopters

Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis un atbildīgie speciālisti šodien, 16.01.2023., veica Jēkabpils novada plūdu skartās teritoriju apsekošanu ar Iekšlietu ministrijas nodrošināto Latvijas Robežsardzes helikopteru.

Pēc apsekošanas domes priekšsēdētājs skaidro: “Mērķis bija apsekot Zeļķu tiltu, novērtēt cik tālu ir nonākuši vižņi, kas atdalījušies un aizgājuši virzienā uz Pļaviņām. Apsekot situāciju uz Sakas salas, kā arī novērtēt ūdens masas kustību Jēkabpils virzienā no upes augšteces. Pēc apsekošanas secināts, ka, sākot no Sakas izteces Daugavā, gandrīz līdz pat Pļaviņām, upes ūdens ir no vižņiem pilnībā brīvs. Daugavas lejtecē ir vērojami izskalojumi, tāpēc arī tur vairs nav pretestības, kas veicinātu vižņu aizturēšanu. Vērtējot kopējo situāciju, ierastajā palu ritmā, palu ledus būtu izkustējies un aizgājis, taču šī ir pilnīgi cita situācija, jo šis nav ierastais ledus, bet tas ir sniega vižņu maisījums, kas nav blīvs, līdz ar to noteikt, kad izkustēsies šī masa nav iespējams. Tāpēc ar dažādām metodēm mēģinām izkustināt šo masu, bet visdrīzāk izdosies radīt atsevišķas straumes, kas šo masu irdinās un izšķīdinās.”

Situācija ar ledus sastrēgumu Jēkabpils novada teritorijā joprojām ir bīstama. “Šobrīd dažādās darba grupās  tiek apspriests ledus masas sakustināšanai izmantot Nacionālo bruņoto spēku un Latvijas Zemessardzes piedāvātās ledus spridzināšanas iespējas, bet joprojām nav atrasts neviens puslīdz drošs un rezultātu garantējošs variants, tāpēc spridzināšana šobrīd ir izslēgta. Ledus pie Zeļķu tilta ir sakustējies, mēs mēģinām visiem spēkiem iekustināt to,” informē domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.

 

Foto: Jānis Lācis, Kārlis Stars