Vide
Lielās talkas uzsaukuma plakāts

Viss, kas nepieciešams, lai piedalītos Lielajā Talkā, ir vēlēšanās to darīt!

Lielā Talka 2024 notiks sestdien, 27. aprīlī, vienlaicīgi visā Latvijā. Talkas norisi kopumā (tajā skaitā savākto atkritumu izvešanu) katrā novadā un republikas pilsētā pārrauga Lielā talkas koordinators.

Savukārt dažādas pašvaldības, izglītības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti ikvienā pilsētā un novadā reāli organizē kolektīvas talkas, oficiāli reģistrē tās Lielās Talkas mājas lapā un piesaka savas talkas atbildīgo personu. Ja vēlies reģistrēt savu talkošanas vietu, tad pirms tam to saskaņo ar savu pašvaldības koordinatoru un tikai pēc tam reģistrē to Lielās Talkas kartē mājas lapā www.talkas.lv. Lielās Talkas koordinatore Jēkabpils novadā - Liene Leitāne, tel. 28398801, e-pasts: liene.leitane@jekabpils.lv . 27. aprīlī Tu vari pievienoties kādai no šīm talkas vietām.

Lielā Talka šogad, 27. aprīlī, notiks, kā jau ierasts pēdējos gados, divos formātos:

  • Kolektīvās talkas: tas iespējams pieteikt ar talkas koordinatoru palīdzību. Visu koordinatoru kontaktus atradīsiet sadaļā “Kontakti”. Tāpat pie viņiem var noskaidrot, kur notiks kolektīvās talkas jūs pašvaldībā un doties palīgā jau esošajam talkotāju pulkam;
  • SOLO talkas (ieskaitot ĢIMENES un DUO talkas): talkojiet vienatnē vai kopā ar savu ģimeni, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārtni.

Talkas dienā tev būs nepieciešami atkritumu maisi. Maisus bez maksas būs iespējams saņemt 27. aprīlī ikvienā www.talkas.lv reģistrētajā talkas norises vietā pie talkas atbildīgā vai koordinatora.

Sīkāk par to, kā piedalīties, lasi šeit: https://talkas.lv/liela-talka/ka-piedalities/

Instrukciju talciniekiem atradīsi šeit: https://talkas.lv/liela-talka/instrukcija-talciniekiem/

Kolektīvo talku vari pieteikt šeit: https://talkas.lv/apstiprinatas-talkas/

Solo talku vari pieteikt šeit: https://talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/

Ar piesārņotām vietām, kuras būtu vērts sakopt, vari iepazīties šeit: https://talkas.lv/piesarnoto-vietu-karte/ (Vari informēt arī par citām piesārņotām vietām).

Šī gada Lielās talkas moto: TĪRI-ZAĻI-ILGI. Mūsu pienākums ir būt veseliem, pietiekami daudz laika pavadīt svaigā gaisā, kā arī saglabāt Latviju tīru un zaļu nākamajām paaudzēm!

 

Izmantota informācija no talkas.lv