NVO
Lielformāta spēles

Šī gada 22. jūlijā Rites pagastā bija vērojama neierasta rosība.  Vienkopus ritieši un kaimiņi no tuvāk un tālāk apdzīvotām vietām satikās, lai kopā nosvinētu Rites pagasta svētkus.

Biedrība “Ritten”, sadarbojoties ar Rites Tautas namu un biedrību “Selonia velo”, kā vienu no pagasta svētku aktivitātēm piedāvāja lielo galda spēļu draudzības spēli, kas kopā vienoja gan lielos, gan mazos svētku dalībniekus. Lielās galda spēles ir iegādātas projekta “Esi aktīvs dabā”  īstenošanas rezultātā. Projekta finansējums ir iegūts Jēkabpils novada pašvaldības NVO projektu konkursā, un tiek realizēts ar biedrības “Ritten” līdzfinansējumu.   

Biedrības “Ritten” vadītāja Kristīne Verečinska: “Ik gadu vasaras brīvlaika periodā ar bērniem cenšos darboties aktīvi.  Tiek organizēti pārgājieni, lai iepazītu Rites pagasta kultūrvēsturiskās vietas. Šī gada sākumā, kad pašvaldība izsludināja NVO projektu konkursu, radās iecere rakstīt projektu “Esi aktīvs dabā”, kura realizācijas rezultātā tiktu iegādātas lielformāta dārza galda spēles. Aizvien vairāk, arī jaunās paaudzes vidū, dominē sēdošs dzīvesveids, kas neizbēgami saistīts ar dažādām veselības problēmām. Tādēļ ir nepieciešams dot iespēju jaunajai paaudzei un ģimenēm kopīgi pavadīt brīvo laiku veselīgi, saturīgi, draudzīgi un savstarpēji komunikāciju veicinošā formā, kam piemērotas ir arī lielformāta dārza galda spēles. Rites pagasta svētku laikā varēja redzēt, ka šīs spēles patīk gan lieliem, gan maziem pasākuma meklētajiem, kas arī bija projekta galvenais mērķis.”

Foto autore: Viktorija Kolosovska