Projektu jaunumi Vēsture Infrastruktūra
Logo ansamblis

Projekta ietvaros jaunuzceltā Amatu māja papildina “Sēļu sētas” kultūrvēsturisko ēku kompleksu. Kopš 2022.gada 9. jūlija Amatu mājā ir izvietotas nodarbību klases un paredzēta ievadekspozīcija par Sēliju un Sēlijas amatiem, kas interesentiem apskatāma visu gadu un individuālajiem apmeklētājiem paildzina “Sēļu sētā” pavadīto laiku. Ekspozīcijas pamatmērķis ir iepazīstināt apmeklētājus ar senajām amatniecības prasmēm, izmantojot muzeja krājuma eksponātus un daudzveidīgus informācijas pasniegšanas paņēmienus, kas ir interesanti un saprotami dažādām mērķauditorijas grupām.

Sēlijai nozīmīgs kultūrvēsturisks atradums ir sēļu arheoloģiskais tērps, kas atrasts Sēlpils Lejasdopeļu kapulauka izrakumos. Viena no tā greznākajām rotām bija tumši zilā seģene ar ieaustiem bronzas gredzeniem. Šīs divas krāsas – tumši zilā un bronza – ir izmantotas par pamatu ekspozīcijas krāsu paletei.

Ekspozīcija sākas Amatu mājas priekšnamā. Šī telpa ir veltīta vispārīgai informācijai par Sēliju, tās cilvēkiem un nozīmīgākajām kulturvēsturiskajām vietām. Sēlijas novada lepnums ir cilvēki. Runājot par dažādos laikos novadam nozīmīgām personībām, varam aplūkot fotosienu ar ievērojamākajiem sēļiem.