projekti Tūrisms
logo

Kā zināms, no 1. aprīļa līdz 31. maijam norisinās Jēkabpils novada pašvaldības un Aukštaitijas aizsargājamo teritoriju direkcija (Lietuva) organizētā tūrisma kampaņa “Izzini Strūves ģeodēzisko loku”, kuras ietvaros interesenti aicināti apceļot Strūves ģeodēziskā loka punktus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā.

Līdz šim Strūves ģeodēziskā loka punktus Jēkabpils novadā - "Dabors-kalns", “Jēkabpils” Strūves parku -  apmeklējuši vairāk kā 200 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas, tostarp ģimenes ar bērniem, Jēkabpils novada pašvaldības izglītības iestāžu mācību klases, aktīvi seniori un pilsētas viesi.

 Attēlā: Vieni no pirmajiem tūrisma kampaņas dalībniekiem

Līdz kampaņas noslēgumam, no 19.maija līdz 31. maijam, dalībniekiem, kas apmeklēs Jēkabpils novada Strūves ģeodēziskā loka punkts "Dabors-kalns" un tur atrodošos 28 m augsto Taborkalna skatu torni, nofotografēsies, dosies uz Jēkabpils TIC vai uz Krustpils pils apmeklētāju centru, lai ceļotāju kartē saņemtu zīmogu - dāvanā saņems īpašu termokrūzi!*

“Atklāj Strūves ģeodēzisko loku!” ir tūrisma kampaņa, kuras mērķis ir popularizēt Strūves ģeodēzisko loku, rosināt zinātnes vēstures izpēti, izveidot starptautisku maršrutu, lai piesaistītu tūristus, kuri vēlas uzzināt un izpētīt zinātnes vēsturi, paplašināt savu redzesloku un ir gatavi doties uz līdz šim nezināmu vietu.

Kampaņas dalībnieki tiek aicināti apmeklēt četras valstis (Lietuvu, Latviju, Igauniju un Somiju), krāt zīmogu nospiedumus bukletos esošajās ceļotāju kartēs un laimēt īpašus kampaņas suvenīrus. Apmeklētājiem tiek piedāvāti trīs dažādi maršruti (2, 3, un 5 dienu). Kampaņas galvenās balvas - 100 binokļi. Uzvarētāji tiks noteikti 2023. gada jūnijā.

Jēkabpils novada pašvaldība un Aukštaitijas aizsargājamo teritoriju direkcija (Lietuva) īsteno Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. –2020.gadam projektu LLI-477 “Starptautiskā tūrisma maršruta “Strūves ģeodēziskais loks” izveide / STRŪVE. Projekta mērķis ir palīdzēt programmas teritorijai attīstīties ilgtspējīgi, lai tā būtu vēlama un konkurētspējīgs galamērķis, kur dzīvot, strādāt un kurp ceļot.

Projekta kopējais finansējums: 850 509.70 EUR (t.sk. ERAF finansējums - 722 933.24 EUR), Jēkabpils pilsētas pašvaldības finansējums: 251 372.66 (t.sk. ERAF finansējums 213 666.76 EUR)

www.latlit.eu; www.europa.eu; www.facebook.com/jekabpils/

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Jēkabpils novada pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

*dāvanu skaits ierobežots

logo