Sabiedrība Drošība Plūdi
foto

Šobrīd Jēkabpils novada teritorijā pie Aiviekstes ietekas Daugavā ir izveidojies vižņu sablīvējums, kā rezultātā notiek ūdenslīmeņa svārstības un teritoriju applūšana.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis informē, ka vakar notika operatīvā Civilās aizsardzības komitejas sēde ar atbildīgajiem speciālistiem, lai apzinātu esošo situāciju novadā. Pastiprinātā režīmā šobrīd tiek veikta ūdens līmeņa kontrole visā novada teritorijā. Tāpat atbildīgie speciālisti uztur komunikāciju ar applūstošajās teritorijās mītošajiem iedzīvotiem.

Iedzīvotājiem apdraudējumiem gadījumā lūgums sazināties ar Valsts ugunsdzēsības un drošības dienestu.

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati - Zeļķu tilta apkārtnē izsludināts oranžais ūdens līmeņa brīdinājums. Pirmdienas rītā plkst.6 ūdens līmenis Daugavā pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, sasniedzis 8,4 metrus virs novērojumu stacijas nulles atzīmes. Tas ir augstākais ūdens līmenis, kas šajā vietā reģistrēts. Iepriekšējais rekords bija 8,34 metri 2013.gada 19.aprīlī. Pēdējās desmit dienās ūdens līmenis kopumā cēlies par vairāk nekā pieciem metriem.

Arī Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis lēnām paaugstinās, savukārt augšpus Jēkabpils - ūdens līmenis Daugavā pazeminās. Ūdens līmeņa paaugstināšanas notiek arī Sakas upē Salas pagastā.