Jēkabpils Plūdi
Amfībija

Aizvadītajā diennaktī no applūdušām teritorijām ugunsdzēsēji glābēji kopā ar valsts un pašvaldības policijas darbiniekiem izglāba un drošībā nogādāja 18 cilvēkus, trīs suņus un kaķi. Glābšanas darbi veikti Mežrūpnieku, Pļaviņu, Vārpu un Zvanītāju ielā Jēkabpilī.

Vakarpusē ap apdraudēto sakaru torni Bebru ielā Jēkabpilī ugunsdzēsēji glābēji izvietoja piepūšamās pretplūdu barjeras. Pēc barjeru izvietošanas no izveidotās noslēgtās zonas ap torni tika atsūknēts ūdens.

Lai gan ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils nakts laikā pakāpeniski kritās, VUGD atgādina, ka saglabājas ļoti augsta bīstamība – nestspēja dambim, kas notur ledus, vižņu un ūdens strauju ieplūšanu pilsētā, ir samazinājusies, kā arī pilsētas zemākajās vietās krājas ūdens. Tāpēc iedzīvotāji no apdraudētās teritorijas tiek aicināti evakuēties, jo situācijā, ja dambis neizturēs ūdens spiedienu, VUGD iespējas veikt cilvēku evakuāciju būs ierobežotas.

VUGD arī šodien Jēkabpilī ir palielinājis reaģēšanai paredzētos resursus, palielināt ugunsdzēsēju glābēju un tehnikas skaitu, kas nepieciešamības gadījumā dosies uz izsaukumiem.