Informācija presei Jēkabpils novads Sports
Sporta skolas audzēkņi izlaidumā 2023.gadā

‘’Kalniem pāri citi kalni būs, ar vienu soli pāri tiem…’’- šie dziesmas vārdi ļoti precīzi atspoguļoja sajūtas, kas 24.augustā virmoja Jēkabpils novada Attīstības pārvaldes konferenču zālē, kur notika izlaidums Jēkabpils Sporta skolas audzēkņiem. Jā, jau atkal viens gads ir paskrējis! Gads, kas bija piepildīts ne tikai ar rekordiem, uzvarām un godalgām, bet arī ar asarām, sāpēm un skarbām sakāvēm, jo tieši tāds ir sports! Sports nav priekš vājajiem- viņi padodas, tāpēc tas, ka ir noiets ceļš līdz apliecībai, jau ir uzvara, jo šīs ceļš tiešām nav viegls.

Pateicības vārdus par ieguldīto darbu, par cīņassparu un sasniegumiem, kas Jēkabpils Sporta skolas vārdu dara atpazīstamu un respektējamu ne tikai Latvijā, absolventiem teica direktors Edgars Lamba un Jēkabpils novada priekšsēdētāja vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks un šo vārdu nevar būt par daudz, jo katrs no jaunajiem sportistiem ir paveicis lielu darbu ne tikai sporta arēnās, bet arī ar sevi. Tika uzteikts treneru, audzēkņu ģimeņu un vietvaras atbalsts, jo tikai un vienīgi komandas darbs var sniegt visiem vēlamo rezultātu.

Sporta skolas audzēkņi

Starp absolventiem ir gan Latvijas čempioni, gan Latvijas izlašu dalībnieki, kā arī sportisti, kas uzrādīja ļoti labu sniegumu Eiropas un Pasaules čempionātos, un tas ir visu kopējais ieguldījums, nodrošinot šos sportistus gan ar finansiālu atbalstu, gan ar kvalitatīvām sporta bāzēm un profesionālu treniņprocesu.

Šogad V20 izglītības programmu, kas pielīdzināma pamatskolas izglītībai vispārizglītojošajās skolās, absolvēja piecdesmit audzēkņi. Par apgūto profesionālās ievirzes izglītības programmu ‘’Basketbols’’ apliecības tika izsniegtas trenera Artūra Elksnīša audzēkņiem Normundam Andreiko, Adrianam Avsjukevičam, Danielam Feldmanim, Iļjam Girļanu, Mārcim Jānim Krūmiņam, Artūram Ozoliņam, Gatim Puriņam, Sandijam Voitiņam un Kristapam Zalānam, kā arī treneru Jura Bobrova un Kārļa Patrika Vanaga trenētajiem Danielam Beluginam, Mārtiņam Dalbem, Gustavam Albertam Gumbelim, Reinim Krūmiņam, Eduardam Peisniekam, Rodrigo Rusiņam, Markusam Skujam, Renāram Sondoram un Linardam Stašānam.

Par handbola apguvi apliecības saņēma treneres Kornēlijas Borodovskas audzēknes Amanda Dūma, Līva Dzene, Diāna Ivanova, Digna Konovalova, Alise Laurenova, Gita Mazureviča, Laura Prancāne, Elīna Seņkova, Estere Tomiņa un Annija Zarenko.

Vieglatlētiku apguva trenera Ģirta Lambas audzēkņi Edijs Dobelis, Anete Gogule, Daniels Ģiedris, Lauma Kalniņa, Emīls Lamba, Ēriks Mežāks, Sendija Miežāne, Alise Gabriela Miteniece, Lauma Upmace un Rihards Žvīgulis. Trenera Gunta Grigaļa audzēkņi Alans Bondarenko, Gustavs Grīnfelds, Emīls Ieviņš, Renārs Jaksons, Ņikita Krilovs, Tomass Ločmelis, Ričards Mežaraups, Raivo Sadovenko, Mārtiņš Deins Stepka, Emīls Vasiļausks, Rainers Veips un Valters Verečinskis absolvēja profesionālās ievirzes izglītības programmu ‘’Volejbols’’. Visi šie jaunie sportisti tiek laipni gaidīti atpakaļ jaunajā mācību gadā Jēkabpils Sporta skolas sporta meistarības grupās, lai atkal kopā, svinot uzvaras un zaudējumus, soli pa solim aizsoļotu līdz augstākajai meistarībai.

Sporta skolas audzēkņi izlaidumā 2023.gadā

Visu garo un grūto ceļu līdz V30 izglītības programmas apliecības saņemšanai, kas pielīdzināma vispārizglītojošo skolu vidusskolas izglītībai, nogāja sešpadsmit audzēkņi. Profesionālās ievirzes programmu ‘’Basketbols’’ apguva trenera Aigara Vanaga audzēkņi Rolands Aišpurs, Mārtiņš Jākobsons, Kristiāns Lipenītis, Kristiāns Ostrovskis un Uģis Paslausks. Programmu ‘’Handbols’’ apguva Vitnija Paula Krodziniece, viņai trenere ir Vita Brikmane.

Handbola spēlētājas

Vieglatlētikas nodaļu absolvēja trenera Anatolija Macuka audzēkņi Dace Bērziņa, Kitija Elksne, Ārija Arita Nijazi, Markus Urtāns un Rebeka Zekante, kā arī treneru Aiņa Raubiška un Aivara Nora atlētes Katrīna Ģeidāne, Kristīne Ivanova, Elīna Tumša un Lāsma Zemīte. Apliecību par profesionālās ievirzes izglītības programmu ‘’Volejbols’’ apguvi saņēma Raivja Obrumana audzēknis Ernests Krakops.

Ik katrs no jums tiek laipni gaidīts jau kā kolēģis Jēkabpils Sporta skolā, ja nolemsiet savu dzīvi saistīt ar trenera darbu! Visu sporta veidu treneri veltīja saviem audzēkņiem ceļa vārdus- tika paceltas atmiņas, novēlēti panākumi un mērķu piepildījums, arī kāds stingrāks vārds tika bilsts, bet visiem vienojošais bija pārliecība, ka neviens no šiem sportistiem neapstāsies un nepadosies. Un šoreiz runa nav tikai par sportu- tās īpašības, kas tika viņos atsegtas šo gadu gaitā, liek ticēt, ka ir veiksmīgai dzīvei nepieciešamais krampis ik katrā no viņiem, tikai tagad viņiem pašiem ir jālemj, kā tas tiks izmantots. Ļoti laba pēcgarša ir šim pasākumam! Prieks, ka ar katru gadu absolventu rindas mums paliek skaitliski arvien kuplākas, kas liecina, ka jaunieši paliek mērķtiecīgāki savos uzstādījumos.

Arvien saliedētākas paliek grupas un, viņus vērojot, ir pārliecība, ka šī draudzība saglabāsies vēl ilgi. Savu audzēkņu vidū novērojam pēctecību, kad uz savu pirmo treniņu tiek atvesti jau brāļi un māsas, un tas liecina par to, ka sports šajās ģimenēs ir kļuvis par neatņemamu sastāvdaļu. Īpaši priecē tas, ka katru gadu Jēkabpils Sporta skolas treneru rindās stājas kāds no mūsu absolventiem un tas, savukārt, liek domāt, ka visu no sevis atkarīgo darām pareizi, ja audzēkņi redz mūs kā savus kolēģus. Liels paldies Alisei Kļaviņai par muzikāli-emocionālajiem priekšnesumiem un atbalsta vārdiem jauniešiem- tie noteikti tika sadzirdēti! Pateicamies visiem pasākuma viesiem, kas atbrīvoja savā ikdienā brīdi, lai būtu klāt un sveiktu mūsu absolventus! Pateicamies Jēkabpils novada pašvaldībai par ilggadējo atbalstu un klātesamību mums svarīgajos notikumos! Mīļie absolventi- lai šis laiks, ko pavadījāt Jēkabpils Sporta skolā, ir kā balta bura, kura aizvedīs uz pareizo izvēli un, lai ceļavējš ir labvēlīgs jaunu mērķu sasniegšanā!

 Informāciju sagatavoja
Ilona Žurila, Jēkabpils Sporta skolas izglītības metodiķe

 

Foto: Jānis Lācis