vingrošana
logo

20. augustā ESF projekta nr. 9.2.4.2/16/I/012 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpils novada Atašienes, Krustpils, Kūku, Mežāres, Variešu un Vīpes pagastu iedzīvotājiem” ietvaros, notika ekskursija Atašienes, Krustpils, Kūku, Mežāres, Variešu un Vīpes pagastu senioriem. Tiesības organizēt pasākumu ieguva biedrība “InSpe”.

Seniori kuplā skaitā devās ekskursijā uz Siguldu. Pirmā pietura – Livonijas ordeņa Siguldas pilsdrupas. Pils celta 1207.gadā kā "castellum" tipa cietoksnis, vēlāk pārbūvēta par konventa tipa celtni. Ekskursijas dalībniekiem bija iespēja uzkāpt Ziemeļu un galvenajā Vārtu tornī, pastaigāt pa pils mūriem un izbaudīt viduslaiku auru. Blakus pilsdrupām, apskatījām Siguldas Jauno pili – uzzinājām pils vēsturi un interesantākos stāstus par tās iemītniekiem.

Tālāk ceļš veda uz Krimuldas muižu – vēl vienu Vidzemes Šveices pērlīti. Krimuldas muižā valda veldzējošs miers, senatnes aura un piedzīvojumu gars. Pastaigā pa Krimuldas muižas teritoriju varēja dzirdēt spilgtām, vēsturiskām detaļām bagātos stāstus par muižas sadzīvi dažādos gadsimtos, par saimniecisko darbību, kā arī senioriem bija iespēja iepazīt ārstniecības augus un iegūt informāciju par savvaļas un telpaugu izmantošanu savas veselības labā. Pēc pastaigas, muižas parkā, ekskursijas dalībnieki vingroja kopā ar fizioterapeiti Diānu Zavadsku.

Pēc sātīgām pusdienām dalībnieki devās uz "Pīlādžu" saimniecību, kurā bija iespēja iepazīties ar vīna tapšanas procesu Zilver vīnotavā. Programmā tika iekļauta ražotnes apskate, stāstījums par tradicionālo mājas vīnu tapšanas procesu, stāstījums par vīnu veidiem un vīna izejvielām Latvijā.

Nobeigumā - safari parks jeb briežu dārzs "More". Seniori, gides pavadībā, devās 1,5 km garā pastaigu takā, lai sastaptu un ar atļautiem našķiem - āboliem, burkāniem - pacienātu meža cēlākos dzīvniekus - staltbriežus, dambriežus un baltos briežus. Pastaigas gaitā uzzinājām daudz interesantu faktu par šo iespaidīgo dzīvnieku dzīvi ne tikai safari parkā, bet arī savvaļā, par paradumiem, uzvedību un īpatnībām, kas saistītas ar dažādiem vecuma posmiem.

Ekskursija bija gara, taču piedzīvojumiem bagāta un interesanta. Izstaigāt, ieklausīties, apskatīt, izjust – tas prasīja izturību un pacietību, disciplinētību un draudzīgu attieksmi vienam pret otru. Mums izdevās! Mīļš paldies visiem ekskursijas dalībniekiem!

 

Projekts Nr. 9.2.4.2/16/I/012 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpils novada Atašienes, Krustpils, Kūku, Mežāres, Variešu un Vīpes pagastu iedzīvotājiem” tiek īstenots darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.