Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs informē par aktuālo situāciju saistībā ar ūdens līmeni Salas,Sēlpils un Krustpils pagastos.

Sveicināti iedzīvotāji!

Aktuālā informācija 1 marta rītā. Tātad - vakar vakarā un pa nakti Daugava pie Pļaviņām sev ir diezgan atbrīvojusi ceļu, garā un plašā joslā izskalojusi ledus gabalus, tādējādi veidojot ūdens noteci. Tas ir rezultējies ar to, ka gan Aiviekstes upei bija kur plūst, gan Daugava atrada, tā teikt, ceļu uz jūru. Ūdens līmenis šonakt pie Zeļķiem kritās par 60 centimetriem - ja no rīta tie bija vēl 30 centimetri, tad no plkst. 6.30 līdz 7.30 tie bija vēl 30 centimetri. Ūdens šobrīd plūst projām, bet sakustējusies ir arī ledus masa, kas bija lejpus Zeļķiem. Šīs kustības, protams, ļoti strauji mainīja ūdens līmeni Sakas salā un Salā, Gravānos. Arī Prižos, Prižu avēnijas lejā, bet negatīvā nozīmē – ūdens līmenis kritās, bet tajā pat laikā tajās teritorijās, kas atrodas tuvāk Aiviekstes upei, tātad, Melderes, Peņigas Krustpils pagastā, tur gan šī situācija strauji mainījās. Tur šis ūdens uzplūds ir lielāks, jo ledus aste tagad atrodas tur, un jāsaka, ka arī Lukstupīte tika pārpludināta, un līdz ar to viens no pašvaldības ceļiem atkal ir slēgts.

Sekojam līdzi visai šai situācijai. Tās vietas, kur vakar ceļi tika slēgti, šobrīd jau daudzas no tām ir braucamas. Apsekojam šos ceļus, izvērtējām situāciju, lai varētu pa tiem palaist arī transporta kustību.

Ja jums ir būtiska aktuālā informācija, kur kas strauji mainījies, lūdzu, sniedziet to pagasta pārvaldniekiem vai, sazvanoties ar civilās aizsardzības inženieri Ilmāru Lukstu, dodiet šo informāciju, lai mēs varam operatīvi noreaģēt un plānot nākamos darbības soļus.

Jāsaka, ka pēc šī brīža tendencēm un arī meteorologu ziņojumiem uz brīvdienām izskatās, ka nokrišņi nav gaidāmi, tas nozīmē, ka visdrīzāk ūdens līmenis kritīsies un ar lielu cerību jāsaka, ka, ja ledus nesablīvēsies, tad lielākie šie plūdi, kas ir Salas pagastam – Sakas salai, Gravāniem, kā arī Zeļķiem būs garām.

Sekojam līdzi situācijai, jo, ledus astei pārvirzoties, ūdens masas arī maina savu atrašanās vietu.

Paldies jums, un, ja jums ir informācija, noteikti dodiet ziņu!