NVO Rites pagasts Tūrisms Viesītes pagasts
velobrauciena afiša - teksts uz pelēka fona, augšpusē logo, pa kreisi - datums 27. maijs

Biedrība “Sēlijas laivas” ar domubiedriem no “Dabas resursu aizsardzības biedrība” strādā kopā, lai izceltu un atklātu Jēkabpils novada dabas tūrisma potenciālu plašākā mērogā. Šogad un nākamgad biedrības veidos aktīvā tūrisma pasākumu ciklu “Apkārt Jēkabpils novadam”.

Izcili aizvadīts pirmais pasākums. Lieldienās devāmies pārgājienā no Daugavas krasta Sēlpils pagastā līdz Piksteres ezera Viesītes pagastā. Bet tūdaļ satiksimies otrajā pasākumā - velobraucienā. Riteņbrauciens gaidāms 27.maijā, plkst. 10.00 no Piksteres ezera Viesītes pagastā (koord.56.463799, 25.583725) līdz Rites pagasta apdzīvotas vietai Kacītei (ap 60 km garš maršruts). Pēc dalībnieku sapulcēšanās notiks automašīnu nogādāšana uz finiša punktu.  Atpakaļ - kopīga dalībnieku transportēšana uz starta vietu.

Velobraucienam paredzēts vidēji lēns temps (līdz 15 km/h), braucot pa vietējas nozīmes ceļiem. Ieplānotas vairākas apstāšanās/apskates vietas. Maršruts paredzēts braucējiem ar labu fizisko sagatavotību. Pasākuma laikā tiks nodrošināts tehniskais transports, kas atbalstīs ceļā devušos. Pasākuma noslēgumā paredzēta mini zoodārza "Zaļumnieka sēta" apmeklējums. Pasākuma maksa ir 9 EUR, kas ietver gida pakalpojumus zoodārzā, kā arī pasākuma publicitātes un citu organizatorisko izmaksu segšanai. Braucienam pieejami arī nomas velosipēdi. Vairāk pa tālr. 20034392 (Ričards).