Jaunieši radošajās grupāsd

Projekta “KOPĀ vienā virzienā” ietvaros, 7. septembrī Jēkabpils Agrobiznesa koledžas kopmītņu konferenču zālē norisinājās “Ideju fitness” jeb radošā darbnīca “Jēkabpils novada jauniešu digitālās mājas satura formas plānošana”. Pasākuma mērķis bija mudināt jauniešus domāt ārpus rāmjiem un radīt idejas jaunajai Jēkabpils novada jauniešu mājaslapai.

Radošajā darbnīcā piedalījās jaunieši un jaunatnes darbinieki no visa Jēkabpils novada. Darbnīcas vadītājas Elīnas Miķelsones vadībā mēs iepazinām un izmantojām dažādas radošās domāšanas metodes, kā arī fiziskas un intelektuālas provokācijas – metamos kauliņus, grāmatas, vizuālas ilūzijas, attēlu asociāciju, ziepju burbuļu pūšanu un citus. Dalībnieki jauktās komandās ģenerēja visdažādākās idejas digitālās mājas saturam un formai. Pasākumā valdīja brīva, draudzīga gaisotne, kas palīdzēja visiem būt atvērtiem, kreatīviem un izteikt pat vistrakākās idejas. Bijām tiešām pārsteigti par to, cik daudz dažādas interesantas idejas izskanēja šo četru kopā pavadīto stundu laikā. Darbnīcas noslēgumā komandas apkopoja, izvērtēja savas idejas un vienojās par tīmekļvietnes konceptu, kuru atainoja prezentācijas veidā uz kartona kastēm. Turpinājumā sekoja ideju prezentēšana pārējiem un balsošana par labāko prezentāciju, klausītāju starpā bija arī topošās tīmekļvietnes veidotāji, kuri pēc prezentācijām dalījās ar savu redzējumu.

Pēc pasākuma Jēkabpils novada jauniešu Facebook kontā tika dota iespēja iesniegt savas idejas jauniešu tīmekļvietnes nosaukumam, tādā veidā ļaujot arī citiem jauniešiem, kas nepiedalījās darbnīcā, līdzdarboties mājaslapas izveides procesā.

Projekts “KOPĀ vienā virzienā” tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma.

Projekta "Kopā vienā virzienā" logo