laivotāji Radžu ūdenskrātuvē pie dižakmens

Līdzšinējās biedrības darbība rāda, ka seniori izvēlas laivot daudz retāk kā citas mērķa grupas, norādot, ka “bail mēģināt”, “ir nedrošība par saviem spēkiem”, “nav domāts man”. Lai mazinātu šādus stereotipus, biedrība iecerējusi veikt dažādas seniorus uzrunājošas aktivitātes. Viena no aktivitātēm jau īstenota 13. un 20. jūlijā Jēkabpilī– laivošanas kā aktīvās atpūtas lomas veicināšana senioru vecuma grupā. Aktivitātei  izvēlēts starppaudžu saiknes stiprinošs formāts. Nodarbību laikā tika papildinātas un atjaunotas zināšanas par drošu atrašanos uz ūdens, radītas jaunas zināšanas par laivošanas vēsturi un laivošanas attīstību Sēlijā, kā arī iegūtas pamata prasmes tehniski precīzā airēšanā un laivas vadīšanā. Vecmāmiņām un vectēviem vislielāko sajūsmu radīja iespēja airēt līdz Sēlijas lielākajam un Latvijas otrajam lielākajam dižakmenim – Ražu akmenim jeb Brodu karjera akmenim, kura apkārtmērs ir 19 m, garums 6,1 m, platums 6 m, augstums 4,6 m. Akmens svars ir ap 220 tonnas. Nodarbības papildināja sadarbības partneru aktivitātes. Skautu un gaidu dabas skolas nodarbības, ko vadīja Dabas resursu aizsardzības biedrība, kuras pārstāvji 2020. gada sākumā dibināja Jēkabpils 9. skautu un gaidu vienība, atjaunojot kādreizējo Krustpils 9. gaidu vienību. Nodarbības noslēdza disku golfa praktiskās nodarbības. Disku golfs ir āra sporta spēle, kurā spēlētājiem lidojošais disks jāiemet grozā ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu. Jēkabpils Mežaparkā ir tapis deviņu celiņu disku golfa parks “Lūša ķepa”.

Šīs trīs savstarpēji atšķirīgās lietas noritēja pasākumu ciklā “Laivo ar vecmāmiņu?”. Aktivitātes aizvadītas ar Jēkabpils pašvaldības finansiālu atbalstu NVO konkursa ietvaros.

Nākamais biedrības “Sēlijas laivas” publiskās laivošanas pasākums notiks 6. augustā, Krustpils pagasta “Līčos” jāšanas sacensību “Krustpils kauss 2022” laikā. Plašāka informācija biedrības sociālajos medijos.