Jēkabpils NVO Sports
Mamanet komandu kopbilde

Ar Jēkabpils novada NVO projektu programmas atbalstu biedrība “Mamanet komanda Jēkabpils Lūsijas” īstenoja projektu “Mamanet nometne”. Tā ietvaros četrām Jēkabpils novada mamanet komandām bija iespēja mācīties pie nozares profesionāļiem un gūtās zināšanas likt lietā mini turnīrā.

Lai veicinātu mamanet sporta veida attīstību, augusta sākumā Jēkabpils Sporta hallē norisinājās vienas dienas apmācību nometne Jēkabpils novada mamanet komandām. Mamanet sporta veida viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir veicināt sieviešu aktīvu dzīvesveidu un iesaisti sportā neatkarīgi no sportiskās sagatavotības. Tas ir amatieru sports, taču ir svarīgi gūt zināšanas par pareizu un veselībai drošu fiziskās sagatavotības uzlabošanu.

Nometnes ietvaros fitnesa treneris un DCH Studijas dibinātājs Ralfs Upmanis sniedza teorētiskas un praktiskas apmācības par septiņām pamatkustībām, kuras ir pamats ne tikai visiem vingrinājumiem, bet arī mūsu ikdienas kustībai. To pareiza izpilde veicina gan sporta veidam nepieciešamo prasmju attīstību, gan fizisko labsajūtu ikdienā. Savukārt apmācību dienas otrajā daļā LSPA profesore Dr.Paed, Mg.Psych Agita Ābele vadīja lekciju par sporta psiholoģiju. Komandas guva zināšanas gan par sasniegumu motivāciju, gan stresa pārvarēšanu pirms sacensībām, gan mentālo noturību.

Gūtās zināšanas komandām bija iespēja izmantot praksē 20. augustā Jēkabpils Mežaparkā, kur norisinājās projekta otrā daļa – mini turnīrs. Sacensībās par uzvarām cīnījās astoņas komandas – četras no Jēkabpils novada – „Jēkabpils Fortūnas”, Viesītes „Pērles”, „Zasa”, „Jēkabpils Lūsijas”, un četras viesu komandas – „Naukšēnu disko” (Naukšēni),  „Skrīveri” (Skrīveri), „Skabargas” (Ropažu novads) un „Baltā komanda” no Rēzeknes.

Turnīra laikā komandas izspēlēja vienu apli – kopā 28 spēles. Par sacensību uzvarētājām un ceļojošā kausa ieguvējām kļuva dāmas no Ropažu “Skabargām”. Godpilnajā trijniekā ierindojās divas Jēkabpils novada komandas – “Zasa” un “Jēkabpils Lūsijas”.

Paldies Jēkabpils novada pašvaldībai un Jēkabpils Sporta centram par atbalstu projekta „Mamanet nometne” īstenošanā! Paldies lektoriem un visām spēlētājām, kas piedalījās nometnē!

 

Mamanet ir uz volejbola noteikumiem balstīta komandas spēle, kurā bumba ir nevis jāatsit, bet gan jānoķer un vienas sekundes laikā jāpamet tālāk. Mamanet var spēlēt ikviena sieviete jebkurā vecumā un ar jebkuru fiziskās sagatavotības līmeni, bet mamanet sacensībās parasti tiek aicinātas piedalīties dāmas, kuras ir mammas vai kurām ir vismaz 30 gadu.

 

Informāciju sagatavoja Dace Zariņa, t.:29252028, jekabpils.lusijas@gmail.com