projekti Projektu jaunumi Strūve
logo
logo

No 1. aprīļa līdz 30. maijam norisināsies Jēkabpils novada pašvaldības un Aukštaitijas aizsargājamo teritoriju direkcija (Lietuva) organizētā tūrisma kampaņa “Izzini Strūves ģeodēzisko loku”, kuras ietvaros interesenti aicināti apceļot Strūves ģeodēziskā loka punktus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā.

Jēkabpils novada pašvaldība un Aukštaitijas aizsargājamo teritoriju direkcija (Lietuva) īsteno 2014.–2020. gada Interreg V–A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu Nr. 1. LLI-477 “Starptautiskā tūrisma maršruta “Strūves ģeodēziskais loks” izveide / STRŪVE. Projekta mērķis ir palīdzēt programmas teritorijai attīstīties ilgtspējīgi, lai tā būtu vēlama un konkurētspējīgs galamērķis, kur dzīvot, strādāt un kurp ceļot.

“Atklāj Strūves ģeodēzisko loku!” ir tūrisma kampaņa, kuras mērķis ir popularizēt Strūves ģeodēzisko loku, rosināt zinātnes vēstures izpēti, izveidot starptautisku maršrutu, lai piesaistītu tūristus, kuri vēlas uzzināt par un izpētīt zinātnes vēsturi, paplašināt savu redzesloku un ir gatavi doties uz līdz šim nezināmu vietu.

UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā tika iekļauti 34 Strūves ģeodēziskā loka punkti 10 pasaules valstīs, tostarp Latvijā. Viens no tiem ir Jēkabpilī. Strūves ģeodēziskā loka punkts “Jēkabpils” atrodas Jēkabpilī Strūves parkā. Tā arī Jēkabpils novada Taborkalnā atrodas Strūves ģeodēziskā loka punkts "Dabors-kalns" un 28 m augsts Taborkalna skatu tornis. Lielākā daļa citu Strūves ģeodēziskā loka vietu ir grūti sasniedzamas, un tām trūkst modernu, atraktīvu ekspozīciju, lai gan dažas no tām ir vērts apmeklēt un pievērst apmeklētāju uzmanību.

Tūrisma kampaņa “Atklāj Strūves ģeodēzisko loku!” tiks organizēta no 2023. gada 1. aprīļa līdz 2023. gada 31. maijam. Apmeklētāji tiek aicināti apmeklēt 4 valstis (Lietuvu, Latviju, Igauniju un Somiju), krāt zīmogu nospiedumus bukletos esošajās ceļotāju kartēs un laimēt īpašus kampaņas suvenīrus. Apmeklētājiem tiks piedāvāti 3 dažādi maršruti (2, 3, un 5 dienu).

Kampaņas dalībnieki tiek aicināti apmeklēt vismaz 2 Strūves ģeodēziskā loka punktus dažādās maršrutā iekļautajās valstīs, nofotografēties punktā un saņemt zīmogu nospiedumu nolikumā un bukletā norādītajās vietās. Tie dalībnieki, kas izpildīs iepriekšminēto nosacījumus būs iespēja savā īpašumā iegūt īpašas balvas.

Balvu fonds

Pirmie 200 dalībnieki Latvijā, kuri apmeklē Strūves ģeodēziskā loka punktus Latvijā un dosies reģistrēt savu ceļotāja karti Jēkabpils novada Tūrisma informācijas centrā (Rīgas iela 150, Jēkabpils, LV-5202, Latvija) vai Krustpils pils apmeklētāju centrā (Rīgas iela 216B, Jēkabpils), LV-5202) saņems īpaši kampaņai radītu t-kreklu.

Pirmie 300 dalībnieki Lietuvā, kas apmeklēs Storiai Strūves ģeodēziskā loka punktu un dosies reģistrēt savu ceļotāja karti Aukštaitijas aizsargājamo teritoriju direkcijas Apmeklētāju centrā (J. Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai) vai Koku vainagu takā (Dvaronys). ciems 5, 29168 Anykščiai) saņems saules platmales.

Kampaņas galvenās balvas - 100 binokļi. Uzvarētāji tiks noteikti 2023. gada jūnijā.

Vairāk informācijas:

 

Kampaņas organizators - Aukštaitijas aizsargājamo teritoriju direkcija.

Projektu līdzfinansē: Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. - 2020. gadam

Projekta kopējais finansējums: 850 509.70 EUR (t.sk. ERAF finansējums - 722 933.24 EUR), Jēkabpils pilsētas pašvaldības finansējums: 251 372.66 (t.sk. ERAF finansējums 213 666.76 EUR)

www.latlit.euwww.europa.euwww.facebook.com/jekabpils/

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Jēkabpils novada pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.