Satiksme Informācija presei
autobuss

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits otrdien, 19. jūlijā, dodas reģionālajā vizītē uz Jēkabpili un Preiļiem, lai ar pašvaldību vadību pārrunātu ceļu infrastruktūras un sabiedriskā transporta jomas aktualitātes.

Ministrs tiksies ar Jēkabpils novada domes vadību un apmeklēs Jēkabpils autoostu, kā arī tiksies ar SIA “Tukuma auto” vadību, kas no 1. jūlija uzsāka sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu reģionālajā maršrutu tīkla daļā “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni,” pamatojoties uz konkursa kārtībā iegūtu sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumu, kas noslēgts ar VSIA “Autotransporta direkcija” uz 10 gadiem.

Lai izpildītu šo līgumu, pasažieru ērtību un mūsdienīga pakalpojuma nodrošināšanai SIA “Tukuma auto” iegādājās 64 dažādas ietilpības IVECO markas autobusus, kā arī autobusu parku papildināja ar 7 elektroautobusiem un 8 autobusiem, kas izmanto CNG, tādējādi nodrošinot ekoloģiski tīru transportu. Satiksmes ministrs iepazīsies ar reģionālo autobusu maršrutu sistēmu Jēkabpils un Preiļu novadā pēc jaunā pārvadātāja ienākšanas reģionā.

Dienas otrajā pusē T. Linkaits viesosies Preiļos, kur ar novada domes vadību pārrunās sabiedriskā transporta jomas aktualitātes, kā arī tiksies ar Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomi, lai apspriestu sabiedriskā transporta organizēšanu reģionā un jautājumu par valsts vietējo ceļu nodošanu pašvaldībām.

Satiksmes ministrs norāda, ka daudzos darba jautājumos, tajā skaitā sabiedriskā transporta jomā un valsts ceļu tīkla attīstībā, kā arī satiksmes drošībā, pašvaldības ir nozīmīgs ministrijas sadarbības partneris, tādēļ ir būtiski konstruktīvi izdiskutēt aktuālos tematus.