Linkaits

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits ceturtdien, 16. septembrī, dosies reģionālajā vizītē uz Preiļiem un Jēkabpili, lai ar novadu vadību pārrunātu satiksmes jomas aktuālos jautājumus, un apskatīs autoceļu atjaunošanas darbus.

Ar abu novadu pašvaldību vadītājiem ministrs plāno pārrunāt reģionālo un vietējo ceļu attīstību. Jēkabpils novadā ministrs iepazīsies ar ceļa remontdarbiem uz valsts autoceļa P75, apmeklēs Viesītes pilsētu un tiksies ar atbildīgajiem speciālistiem.

Uz autoceļa Jēkabpils–Lietuvas robeža (P75) šogad notiek seguma atjaunošana posmā no Biržu kapiem līdz Viesītei (17.–30,44. km). Līdz ar ceļa pārbūvi tiek arī iztīrīti grāvji, nomainītas caurtekas un ceļazīmes, sakārtotas autobusa pieturvietas. Seguma atjaunošana uz reģionālā autoceļa P75 notiek arī 14 km posmā no Viesītes līdz Lonei (32.01. – 46.43. km).

Jēkabpils novada iedzīvotāji novērtē, ka grants seguma divkārtu virsmas apstrāde veikta uz autoceļa Ilūkste (Virsaiši)–Bebrene–Birži (P72), desmit kilometrus šī ceļa noklājot ar melno segumu (20,83.–30,86. km). Dubultā virsmas apstrāde ir efektīvākais grants ceļu atputekļošanas veids, līdz ar ko ceļa lietotājiem braukšana ir ievērojami komfortablāka.

Arī Latgales plānošanas reģionā šogad notiek apjomīgi ceļu būvdarbi. Preiļu novadā šogad ceļu atjaunošana notiek pieciem autoceļu posmiem.