Satiksme Informācija presei
T.Linkaits un R.Ragainis

Otrdien, 19. jūlijā, reģionālajā vizītē Jēkabpils novadu apmeklēja satiksmes ministrs Tālis Linkaits, lai ar pašvaldības vadību pārrunātu ceļu infrastruktūras un sabiedriskā transporta jomas aktualitātes.

Ministrs apmeklēja arī Jēkabpils autoostu, kā arī tikās ar SIA “Tukuma auto” vadību, kas no 1. jūlija uzsāka sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu reģionālajā maršrutu tīkla daļā “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni,”, pamatojoties uz konkursa kārtībā iegūtu sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumu, kas noslēgts ar VSIA “Autotransporta direkcija” uz 10 gadiem.

Lai izpildītu šo līgumu, pasažieru ērtību un mūsdienīga pakalpojuma nodrošināšanai SIA “Tukuma auto” iegādājās 64 dažādas ietilpības IVECO markas autobusus, kā arī autobusu parku papildināja ar 7 elektroautobusiem un 8 autobusiem, kas izmanto CNG, tādējādi nodrošinot ekoloģiski tīru transportu.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis: “Šodien, tiekoties ar Satiksmes ministru, vērsu uzmanību vairākiem Jēkabpils novada iedzīvotāju jautājumiem - gan par šobrīd tik aktuālo pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu novada teritorijā, gan arī par novada ceļu infrastruktūras sakārtošanas jautājumiem. Tāpat savstarpējās sarunās guvu ministra apstiprinājumu, ka šobrīd Satiksmes ministrija ir iekļāvusi 2024.gada plānā P74 autoceļa posma "Aknīste – Lietuvas robeža" projektēšanu un vēlāk arī šī posma sakārtošanu.”

Pēc tikšanās Jēkabpilī, ministrs devās uz Preiļiem, kur ar novada domes vadību pārrunāja sabiedriskā transporta jomas aktualitātes, kā arī tikās ar Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomi, lai apspriestu sabiedriskā transporta organizēšanu reģionā un jautājumu par valsts vietējo ceļu nodošanu pašvaldībām.