Fragments no akcijas plakāta

Lai veicinātu, ka ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja no nolietotās un vairs nederīgās elektronikas atbrīvoties videi draudzīgā veidā, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Eco Baltia vide” sadarbībā ar SIA „Vidusdaugavas SPAAO” un SIA „Viesītes komunālā pārvalde” aicina Viesītes reģiona iedzīvotājus līdz 31. oktobrim nogādāt nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu uz speciāli izveidotu šķirošanas punktu Smilšu ielā 39T, Viesītē.

Elektroiekārtas uz nodošanas punktu Viesītes reģionā iedzīvotāji varēs nogādāt visas diennakts laikā. Nodot var gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildu var kopā ar elektroniku nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus.

Aicinām ievērot, ka akcijā var nodot tikai elektropreces, akumulatorus un baterijas. Netiks savākti citi atkritumu veidi, piemēram, mēbeles, logi, durvis, podi u.c.

Informējam, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektroiekārtas tiek klasificētas kā videi kaitīgie atkritumi, jo tās var saturēt videi un cilvēkam bīstamas vielas. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c.

Uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” atgādina, ka ikdienā veco elektroniku iedzīvotāji var nodot arī vairāk nekā 70 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā. Tajos var nodot gan lielo tehniku, piemēram, ledusskapjus, plītis, veļasmašīnas u.c., kā arī mazās iekārtas – fēnus, blenderus, mikroviļņu krāsnis, gludekļus u.c. Kopumā visu, kam ir elektrības vads vai baterijas, var nodot kā tehniku. Mazo tehniku un baterijas var nodot arī tirdzniecības vietās, kur uzstādītas speciālās šķirošanas kastes.

Jautājumu gadījumā par elektronikas nodošanas punktu aicinām sazināties, zvanot pa tālr. 25569906 vai

SIA “Viesītes komunālā pārvalde” tālr. 20229530, 25440203