25.marta atceres pasākums

1949. gada 25. marts ir viena no drūmākajām dienām Latvijas vēsturē. Šajā dienā vairāk nekā 40 tūkstoši cilvēku, nesaņemot nekādas izvēles iespējas, tika izsūtīti no Latvijas uz Sibīriju un citiem Padomju savienības reģioniem. Bērni, sievietes, vīrieši, pensionāri – visi, piespiesti atstāt savas mājas, devās nezināmos un svešos plašumos. Daudzi tā arī neatgriezās savā dzimtajā zemē, ļoti daudzi gāja bojā pat nenokļūstot līdz galamērķim, daudzi tā arī palika svešas zemes ielenkumā.

Mums ir jāatceras, jāpiemin un jāgodina visus cietušos, jārunā par tā laika nežēlīgajiem notikumiem, lai vairāk neļautu lemt veselas tautas likteni nevienam citam, kā tikai pašai tautai.

JĒKABPILĪ

25. martā plkst. 11.00 Jēkabpilī, Krustpils Evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks piemiņas dievkalpojums, bet plkst. 12.00 pie pieminekļa represiju upuriem norisināsies komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis.

Aicinām ikvienu, kas vēlas, nolikt ziedus un sveces pie pieminekļa. Pasākumā muzicēs Jēkabpils Valsts ģimnāzijas vokālais ansamblis pasniedzējas Sandras Bondares vadībā.

Šajā dienā plkst. 11.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Facebook kontā būs iespēja noklausīties no Jēkabpils novada deportēto personu vārdu lasījumu “Aizvestie. Neaizmirstie”. 1949. gada 25. marta deportācijas.

Krustpils pilī  no 25.marta būs skatāma fotogrāfiju izstāde veltīta komunistiskā genocīda upuru piemiņai “Mēs atgriezāmies”.

AKNĪSTĒ   

25.martā plkst. 11.30 atceres brīdis, ziedu nolikšana Represēto piemiņas vietā.

ASARĒ

25.martā plkst.10.00 pie piemiņas akmens represētajiem ziedu nolikšana un atceres brīdis.

LEIMAŅOS

25.martā plkst. 12.00 atceres brīdis, ziedu nolikšana pie Represēto piemiņas akmens Latvju zīmju parkā Leimaņos.
 

ELKŠŅOS

25.martā plkst. 11.00 Elkšņu pagastā pie piemiņas akmens aicinām nolikt ziedus un aizdegt piemiņas sveces.

RITĒ
25.martā plkst. 13.00 Rites pagastā pie piemiņas akmens "Tiem, kas nepārnāca" aicinām nolikt ziedus un aizdegt piemiņas sveces.

GĀRSENĒ

25.martā plkst. 12.30 atceres brīdis, ziedu nolikšana Represēto piemiņas vietā.

VIESĪTĒ
25.martā plkst.12.00 atceres brīdis un ziedu nolikšana pie Piemiņas akmens komunistiskā genocīda upuriem.

 

Pēc Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes sniegtās informācijas apkopoja
Sabiedrisko attiecību un digitālās komunikācijas nodaļa