Skats no operāciju zāles

No 7.līdz 8.decembrim Jēkabpils reģionālajā slimnīcā norisinājās jau astotā labdarības akcija "Dzīvo vesels".

Pirmajā akcijas dienā 74 konsultācijas pacientiem sniedza četri ārsti un optometristi, savukārt otrajā akcijas dienā veiktas septiņas operācijas, bet optometristi snieguši vēl 15 konsultācijas. Kopā akcijas laikā sniegtas 89 konsultācijas un veiktas 7 operācijas.

Akcijas sniegtās iespējas lielākoties izmantoja Jēkabpils novada iedzīvotāji, kā arī 2 pacienti no Aizkraukles un 3 no Preiļiem.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis uzsvēra: “Liels paldies visiem akcijā iesaistītajiem, jo īpaši Kasparam Ūdrim kā akcijas iniciatoram! Pateicos arī slimnīcas vadībai un personālam par akcijas atbalstīšanu. Prieks, ka šīs labdarības akcijas norise ir kļuvusi jau par tradīciju un iemantojusi interesi gan no pacientu, gan ārstu puses!”.

Jau ziņots, ka akcijas “Dzīvo vesels” mērķis ir sniegt bezmaksas konsultācijas un veikt nepieciešamās mazinvazīvas ķirurģiskās manipulācijas sociāli mazaizsargātiem iedzīvotājiem (pensionāriem, invalīdiem, politiski represētām personām) Jēkabpils novadā un apkārtējos novados.

Pateicamies par šogad finansiālo akcijas atbalstu Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecībai Latvijā sadarbībā ar Sharjah International labdarības organizāciju

Šogad akcijas laikā bija iespēja pieteikties uz bezmaksas ārstu konsultācijām ar pleca, ceļa un gūžas locītavu deģeneratīvām izmaiņām, traumām vai muskuļa cīpslu, saišu plīsumiem, vēdera trūci,  žultsakmeņu slimību, sevišķi, simptomātiskas slimības gadījumos (sāpju lēkmes, akūta iekaisuma epizodes), kā arī veikt redzes asuma un funkciju pārbaudi, acs iekšējā spiediena mērīšanu un tīklenes attēla iegūšanu cilvēkiem pēc pusmūža, kuriem gan fizisku, gan materiālu apsvērumu dēļ, piekļuve pie speciālistiem ir vairāk ierobežota.

Šogad labdarības akcijā piedalījās: traumatologs-ortopēds Dmitrijs Kirejevs, traumatologi ortopēdi Kaspars Ūdris un Aldis Šperliņš, ķirurgs Juris Larnovskis, slimnīcas anesteziologs – Mareks Andruškevičs un  Oleksandr Bilousov, ārsta palīgi Arnis Greizis, Aleksands Sapavalovs. Konsultāciju un operāciju nodrošināšanai akcijā iesaistījās Jēkabpils reģionālās slimnīcas Galvenā māsa Māra Skrodere, Dienas stacionāra vadītāja Dace Podniece, ambulatorās vadītāja Skaidrīte Voiko, kā arī Dienas stacionāra, Ķirurģijas nodaļas un Operāciju bloka personāls.

Akciju “Dzīvo vesels” plānots organizēt arī 2024.gadā.