Talko jaunatne

Šogad jau 15. reizi Lielās talkas rīkotāji aicināja Latvijas iedzīvotājus piedalīties savas vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, un tur savu roku pielika arī Jēkabpils novada jaunieši. No 23. aprīļa līdz 1. maijam jaunieši tika aicināti piedalīties vietēja mēroga talkās Zasā, Viesītē, Salā un Rubeņos, lai savāktu atkritumus un citādi sakoptu vidi. Talkas tika noslēgtas ar jaukām sarunām pie piknika. Paldies jauniešiem par aktīvo iesaisti talkas aktivitātēs un pozitīvo attieksmi! Turēsim savu apkārtni sakoptu ne tikai Lielajā talkā, bet katru dienu!

______________________

Pēc reformas novadā ir daudz pārmaiņu, arī jaunatnes jomā. 7. aprīlī Jēkabpils novada BJC Zasas jauniešu telpās jaunatnes darbinieces tikās ar vietējiem jauniešiem un Zasas vidusskolas pašpārvaldi, lai iepazīstinātu jauniešus ar jaunatnes darbiniecēm, darbu ar jaunatni Jēkabpils novadā un šī gada mērķiem. Pēc iepazīšanās aktivitātēm kopīgi tika pagatavoti un arī notiesāti tako. *Vietējie jaunieši ar ierosinājumiem par aktivitātēm var vērsties pie Evas Zasas jauniešu telpās otrdienās, piektdienās no plkst. 15:00 – 18:00.

____________________

Šī gada 15. un 16. aprīlī Viesītē notika Lieldienu foto orientēšanās pastaiga “No Lieldienu zaķa skatu punkta”. Dalībnieki sūtīja fotogrāfijas ar Viesītes atpazīstamākajām vietām, meklēja un skaitīja Lieldienu zaķa palīgus, skaitīja olas un kārtīgi izšūpojās, lai vasarā nekostu odi. Bija jāatrod arī ola, kas izskatījās pēc cāļa! Katrs dalībnieks par piedalīšanos saņēma pārsteiguma balviņu. Paldies dalībniekiem par pareizajām atbildēm uz jautājumiem un skaistajām bildēm.

Jauniešu aktivitātes Lieldienās

-------------------------------

29.aprīlī Atašienē notika Jēkabpils novada jauniešu saliedēšanās pasākums. Sadraudzības pasākuma tematika bija filmas. Pasākuma dalībnieki tika aicināti ierasties tērpos, kas aizgūti no dažādiem filmu tēliem. Kopumā pasākumā piedalījās 50 filmu tēli no dažādām Jēkabpils novada teritorijām. Pasākumu organizēja mājinieki – Atašienes aktīvie jaunieši, kuri bija sarūpējuši iepazīšanās spēles un citas aktivitātes. Sadraudzības pasākuma pirmajā daļā jaunieši ar dažādu neformālās izglītības metodēm savstarpēji iepazinās, savukārt pēc tam jauktās komandās varēja pārbaudīt savas zināšanas par dažādām pašmāju un ārzemju filmām. Vakara otrajā daļā jauniešiem bija iespēja izlocīt kājas jautrās diskotēkas ritmos. Paldies, Jēkabpils novada jauniešiem par atsaucību un atraktīvo dalību. Paldies Atašienes jauniešiem par pasākuma organizēšanu. 

 

Eva Sēle
Jaunatnes darbinieks
Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centrs
Jēkabpils novada pašvaldība