Jauniešiem
Projekta publicitātes foto - persona runā ar jauniešiem sēžot aplī krēslos

Projekta ‘’Skola- tie esam mēs’’ Nr.VP2023/3-2 interaktīvā nodarbība ar NFI apmācību vadītāju Ievu Johansson

19.09.2023., Rubeņu pamatskola, Jēkabpils novads

 

Rubeņu pamatskola šajā mācību gadā ieguvusi finansējumu projekta īstenošanai Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gada  atklātajā projektu konkursā “Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai programmas “Kontakts” iniciatīvu projektu īstenošanai”. Šogad projekts saucas “Skola- tie esam mēs”. Nu jau ir arī notikušas pirmās aktivitātes.

4. septembrī kopā sanāca skolas pašpārvalde un projekta ietvaros izplānoja aktivitāšu norisi, apzināja vajadzīgos materiālus, kancelejas preču nepieciešamību. Tika izveidota arī anketa problēmas apzināšanai, t.i., viedierīču atkarība, mentālās veselības pasliktināšanās un ko mēs skolā varam darīt, lai kaut nedaudz situācija uzlabotos. Projekta ietvaros tiks izgatavotas lielformāta grīdas vai āra spēles, ko varēs izspēlēt no rīta, starpbrīžos vai pēc stundām.

19. septembrī, projekta “Skola- tie esam mēs” ietvaros, skolā tika uzaicināta NFI apmācību vadītāja Ieva Johansson, kura interaktīvu nodarbību veidā centās parādīt situācijas nopietnību un parādīja 7.-9.klašu skolēniem kā caur interaktīvām nodarbībām var veiksmīgi aizpildīt savu brīvo laiku, kas nav saistīts ar “sēdēšanu telefonā.” Skolēniem radās iespēja komunicēt ar skolas biedriem par dažādiem interesantiem jautājumiem, viņi saprata, ka ir ko runāt pat ar tiem skolas biedriem, ar kuriem īsti nekad nav runājuši. Nodarbības laikā lika arī pārdomāt savas spējas, kā uzdot jautājumu, kā atbildēt.

Pēc nodarbības skolēni sniedza atgriezenisko saiti, izvērtēja nodarbību- viņiem ļoti patika, liela daļa skolēnu izteica vēlēšanos piedalīties vēl kādā tāda veida nodarbībā.

 

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros