Viesīte
foto

Turpinot jau pirms vairākiem gadiem iesāktās Ģimenes alejas izveidošanu Viesītē pie Mazā Bānīša sliedēm un atbalstot Pasaules talku, 17.septembrī Viesītē norisinājās Laimes koku – ābeļu, stādīšanas akcija. Šodien Ģimenes aleja pie Bānīša sliedēm tika noslēgta, iestādot septiņus Laimes kokus.

Laimes kokus stādīt bija aicināti novada mazie iedzīvotāji – PII “Zīlīte” četras grupiņas ar audzinātājām – grupiņa “Bitītes”, “Taurenīši”, “Rūķīši”, “Ķipari”, kā arī Viesītes vidusskolas 1. a un 1 b. klases audzēkņi ar skolotājām. Savukārt, septīto un noslēdzošo ābelīti Ģimenes alejā iestādīja bijušā Viesītes šaursliežu dzelzceļa darbinieki (mazā Bānīšu draugu kopa), kuriem šodien, Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros, bija kopīga tikšanās. Stādīšanas talkā bija jūtama spēcīga paaudžu mijiedarbība, kad kociņus stādīja kā mazākie, tā arī pieredzes bagātie Viesītes un tās apkārtnes iedzīvotāji!

Pirms ābeles stādīšanas Viesītes pārvaldes apsaimniekojamās teritorijas pārzine Rudīte Feldmane pastāstīja par ābeles stādīšanas kārtību, lai ābele nākotnē varētu izaugt par spēcīgu un skaistu koku. 

Pēc ābeles iestādīšanas bērnudārza grupiņas, klases un dzelzceļnieki saņēma sertifikātu par ābeles iestādīšanu. Šīs sertifikāts katrai kociņu stādīšanas grupai būs kā atgādinājums, ka pie Bānīša sliedēm aug viņu stādītais Laimes koks, kas būs kā paliekošs ilgtspējības un Latvijas nākotnes simbols.

Bānītis