Pedagogu konference
logo ES

No  2019. gada 01. jūlija līdz 2022. gada 30.jūnijam Jēkabpils novada Izglītības pārvaldes, Jēkabpils 2. vidusskolas, PII “Auseklītis” un PII “Zvaniņš” pedagogi, speciālisti un izglītības jomas administratīvie darbinieki iesaistījās Erasmus+ programmas 1.pamatdarbības mobilitātes projektā “Iekļaujošas izglītības starptautiskās pieredzes attīstīšana” realizācijā.

       Programmas  mērķis veicināt izglītības modernizāciju un internacionalizāciju, piedalīties profesionālās pilnveides kursos un apmācībās ārpus valsts, apgūt jaunas darba metodes iekļaujošā izglītībā, pilnveidot savu profesionalitāti un atpakaļ uz Latviju pārvest jaunu akadēmisko, profesionālo un dzīves pieredzi.

    Saskaņā ar projektā plānoto, dalībnieki piedalījās ārzemju pedagogu darba ēnošanā un strukturētos kursos un apmācības ārpus valsts. Darba ēnošanas mobilitātes notika sešās valstīs – Lietuvā, Kiprā, Turcijā, Rumānijā, Portugālē un Francijā, apmācības/kursi notika četrās valstīs – Itālijā, Vācijā, Čehijā un Portugālē. Speciālisti apmeklēja un iepazina pedagogu darbu gan pirmsskolas izglītības iestādēs, gan dažāda līmeņa skolās (laukos un pilsētā), kā arī iepazīsies ar iekļaujošās izglītības atbalstu pašvaldību līmenī. Kopumā projektā piedalījās 32 dalībnieki.

               Noslēguma konferencē mobilitāšu dalībnieki dalījās  pieredzē  kā iekļaujošās izglītības jēdzienu izprot dažādās Eiropas valstīs, kā izmanto dažādas metodes ikdienas pedagoģiskajā darbā.  

            Projekta ieguvums:

  • sniegta iespēja pedagogiem iegūt jaunas Eiropas dimensijas kompetences, lai risinātu to skolēnu vajadzības, kuri ir atšķirīgā/nelabvēlīgākā situācijā;
  •  iedrošinātas Jēkabpils pilsētas izglītības iestādes pievērsties starptautiskās pieredzes projektu plānošanai un realizēšanai, kā rezultātā tika konsorcijā iesaistīti jauni dalībnieki un sagatavots jauns Erasmus+ projekta pieteikums;
  •  veidoti ilgtermiņa kontakti ar izglītības iestādēm un apmācību veicējiem dažādās Eiropas valstīs -  Portugālē, Francijā, Kiprā un Rumānijā.
  • uzlabotas pedagogu un skolu personāla, vadības svešvalodu zināšanas;
  •  nodrošināta pedagogu ES mobilitātēs veiktās profesionālās pilnveides atzīšana;

           Konferences noslēgumā dalībnieki vienojās par kopīgu secinājumu-  visās valstīs ir bērni, kuriem nepieciešama  individuāla pieeja, īpašs atbalsts, palīg skolotāji, asistenti, papildus finansējums.

       Ja salīdzinām apmeklēto valstu pieredzi ar Latviju iekļaujošās izglītības jomā, tad Latvijas izglītības iestādēs ir daudzpusīgāks metodiskais nodrošinājums, bet trūkst tieši individuāla speciālistu atbalsta bērniem ikdienā.

         Mani kā projekta koordinatoru “uzrunāja” Kipras pedagogu darba moto: “ Mācību procesā pašai galvenajai mācību metodei jābūt - skolotājs – draugs, tikai pēc tam zināšu devējs!”

 Liels paldies visiem mobilitāšu dalībniekiem!

Liels paldies  projekta grāmatvedei - L.Līvzeniecei, ekonomistēm – K.Harčenko, Z.Utinānei, K.Zolbergai un  sabiedrisko attiecību speciālistei  A.Sležei.
 

Projekta koordinatore,
Sarmīte Safronova