Informācija presei Izglītība Jēkabpils
Skolas soli

Sakarā ar Jēkabpils Valsts ģimnāzijas renovācijas darbu iekavēšanos, no 1.septembra mācībām paredzētais korpuss netiks pabeigts. Tāpēc šodien Jēkabpils novada domes finanšu komitejas sēdē tika izskatīts jautājums par papildus telpu piemeklēšanu 900m2 apmērā, kas nepieciešamas, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītības procesu 500 ģimnāzijas izglītojamajiem un radītu atbilstošus darba apstākļus 60 pedagogiem. Papildus telpas ir nepieciešamas līdz 2022.gada 1.janvārim.

Šobrīd ir zināms, ka daļa ģimnāzijas audzēkņu tiks izvietota Jēkabpils 2.vidusskolas brīvajās telpās Rīgas ielā 200A. Tāpat daļa (10.-12.klases) tiks izvietotas Jēkabpils 2.vidusskolā Jaunajā ielā 44.

Papildus telpas ir nepieciešamas, lai 7.- 9. klašu skolēni varētu mācīties dienas maiņās,  un  šiem skolēniem tiktu nodrošināta iespēja apmeklēt arī mūzikas, mākslas un sporta interešu izglītības nodarbības. Arī 10.-12. klašu skolēniem tas dotu iespēju ar esošajai situācijai optimālu mācību dienas pagarinājumu par divām stundām pabeigt mācības līdz plkst.19.00.

Finanšu komitejā tika izskatīts jautājums par papildus telpu nomu Palejas ielā 32, kur kādreiz atradās Jēkabpils vakara vidusskola. Domes deputāti atbalstīja nomas līguma slēgšanu ar komersantu par šīs ēkas telpu nomu līdz 2021.gada 31.decembrim. Nomas maksa mēnesī sastādīs 1555,46 euro bez PVN. Lēmuma projekts vēl jāapstiprina domes sēdē 19.augustā.

Skolēni un vecāki par mācību procesa organizēšanu tiks detalizēti informēti 20.augustā E-klasē, interneta resursos (skolas un pašvaldības mājas lapā) un sociālo tīklu kontos.

Domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis uzsvēra: “Šobrīd mūsu atbildība ir nodrošināt, lai 1.septembrī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēni varētu uzsākt mācības klātienē tam atbilstošās telpās. Tika izskatīti varianti par attālinātām mācībām vai mācību organizēšanu maiņas, bet tomēr lēmām meklēt risinājumus klātienes mācību nodrošināšanai. Tiks papildus risināti jautājumi arī par sabiedriskā transporta nodrošināšanu, jo mācības skolēniem notiks vairākās ēkās.”

“Šobrīd būvdarbi nopietni kavējas. Tam ir dažādi iemesli.  No jaunā korpusa būvdarbu apjoma uz jūlija beigām ir izpildīti tikai 48%. Būvuzņēmējam uzdots līdz novembra beigām pabeigt visus darbus skolas jaunajā korpusā.

Uzskatām, ka būvnieks nav piesaistījis pietiekamu darbinieku skaitu, lai iekļautos laika grafikā. Būvdarbus ietekmē arī materiālu izmaksu kāpums un būvniecības tirgus pieaugums valstī, kas ģenerāluzņēmējam kavē apakšuzņēmēju piesaisti, tāpat būvdarbu laikā tika konstatēts, ka nepieciešami papildus darbi un bija jāveic būvprojekta izmaiņu sagatavošana un ekspertīze.

Piemēram, būvniecības laikā skolas jaunā korpusa nesošajās gala sienās un pamatu konstrukcijā tika konstatētas plaisas, un bija nepieciešams veikt padziļinātu ēkas tehnisko apsekošanu, pamatu un būvpamatnes ģeotehnisko izpēti. Ēkas tehniskās apsekošanas atzinuma, būvprojekta izmaiņu sagatavošana un ekspertīze ilga 6 mēnešus.

Atbilstoši noslēgtajam būvdarbu līgumam, objektam ir jābūt nodotam ekspluatācijā līdz 2022. gada maijam, tāpēc ceram, ka skola būs gatava uzņemt skolēnus nākamā gada 1.septembrī. Pašlaik mūsu interesēs ir, lai darbi objektā neapstājas, tāpēc turpinām meklēt kompromisus ar būvuzņēmēju”, tā domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars.