atslēga

Ar 2022.gada 1.aprīli ir stājušies spēkā 27.01.2022. pieņemtie Jēkabpils novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr.4 "Saistošie noteikumi par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā Jēkabpils novadā", kas nosaka personas (ģimenes), kuras ir tiesīgas saņemt palīdzību dzīvojamo telpu jautājumu risināšanā Jēkabpils novada pašvaldībā un kārtību, kādā tiek sniegta palīdzība dzīvokļa jautājumu risināšanā.

Jēkabpils novada pašvaldība sniedz sekojošu palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā:

  • pašvaldībai piederošās vai tās nomātās dzīvojamās telpas izīrēšana;
  • sociālā dzīvokļa izīrēšana;
  • palīdzība īrētās pašvaldībai piederošās vai tās nomātās dzīvojamās telpas apmaiņā pret citu īrējamu pašvaldībai piederošu vai tās nomātu dzīvojamo telpu;
  • palīdzība speciālista nodrošināšanai ar dzīvojamo telpu.

Tiesības saņemt palīdzību ir personām (ģimenēm), kuras uz tiesiska pamata ir deklarējušas savu dzīvesvietu Jēkabpils novada pašvaldības administratīvajā teritorijā un atbilst kādai no noteikumos noteiktajām kategorijām - personām (ģimenēm), kurās ir trīs un vairāk bērni, arī gadījumos, ja attiecīgās ģimenes bērni jau ir pilngadīgi, bet vismaz trīs no tiem nav vecāki par 24 gadiem un mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē vai studē augstskolā vai koledžā pilna laika klātienē; audžuģimenēm, tai skaitā specializētajām audžuģimenēm; kā arī personai, kas nepieciešama pašvaldībā kā kvalificēts speciālists un ir nodarbināta Jēkabpils novada pašvaldībā vai kapitālsabiedrībās.

Sociālo dzīvokļu īres maksu un ar dzīvokļa lietošanu saistīto maksājumu daļu, kuru sedz pašvaldība, nosaka ar atsevišķu Jēkabpils novada domes lēmumu, ņemot vērā, ka:

  • īres maksa tiek noteikta zemāka par no 30 % līdz 50 % no īres maksas, kas noteikta attiecīgās kategorijas dzīvokļiem;
  • no pašvaldības budžeta līdzekļiem ar dzīvokļa lietošanu saistītos maksājumus par apkuri, atkritumu apsaimniekošanu, ūdeni un kanalizāciju, dzīvojamās mājas pārvaldīšanas izdevumus sedz no 50 % līdz 70 % no attiecīgā pakalpojuma.

Kas jādara, lai saņemtu palīdzību?

  1. Persona (ģimene), kura vēlas saņemt noteikumos noteikto palīdzību, pašvaldībā iesniedz iesniegumu, kurā norāda palīdzības veidu, un pievieno dokumentus, kas apliecina šīs personas piederību kādai no noteiktajām kategorijām.
  2. Saņemot iesniegumu, pašvaldības atbildīgais speciālists sadarbībā ar Jēkabpils novada Sociālo dienestu iegūst informāciju par personu un tās ģimeni, lai konstatētu personas (ģimenes) tiesības uz palīdzības saņemšanu.
  3. Pašvaldības atbildīgais speciālists informāciju un lēmuma projektu iesniedz lēmuma pieņemšanai Dzīvokļu sadales komisijai.
  4. Dzīvokļu sadales komisija savas kompetences ietvaros izskata personas iesniegumu un pieņem lēmumu par personas reģistrēšanu konkrētā palīdzības reģistrā vai atteikumu iekļaut personu reģistrā, vai izslēgšanu no reģistra.
  5. Personas, kuras atzītas par tiesīgām saņemt palīdzību tiek reģistrētas attiecīgā palīdzības saņemšanas reģistrā.
  6. Dzīvokļu sadales komisija dzīvokļa īres līguma termiņu nosaka ne garāku kā trīs gadi, ja vien normatīvajos aktos nav noteikti noteikts cits īres līguma termiņš.

Plašāk par kategorijām, kurām sniedzama palīdzība un sniedzamās palīdzības reģistri, reģistrācijas kārtību palīdzības saņemšanai un palīdzības piešķiršanas kārtību kā arī citiem jautājumiem var lasīt šeit: